Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jaka jest różnica pomiędzy ombré hair i tie & dye?
Jaka jest różnica pomiędzy ombré hair i tie & dye?
Fryzura

Jaka jest różnica pomiędzy ombré hair i tie & dye?

Dział
Wbrew pozorom, ombré hair i tie & dye to nie to samo! Każda z tych dwóch technik koloryzacji jest inna, a mimo to, często są one ze sobą mylone. Wykonujemy zoom na cechy szczególne każdej z nich.
 
Cechą wspólną obu koloryzacji są ciemne włosy przy głowie zestawione z jasnymi końcówkami. Jednakże, ostateczny efekt nie jest dokładnie taki sam. „Przy ombré hair, włosy są rozświetlone i wyglądają bardzo naturalnie. Z kolei, przy tie & dye na włosach widoczna jest wyraźna linia oddzielająca jeden kolor od drugiego.”
 
Przejście kolorystyczne od włosów przy głowie, aż po końcówki różni się w zależności od wybranej techniki. „Ombré hair to melanż trzech kolorów. Włosy przy głowie są ciemniejsze, włosy na długości mają kolor pośredni, a końcówki są jasne. Natomiast, tie & dye wykorzystuje efekt ciemnych włosów na długości i jasnych końcówek. Nie występują tu żadne kolory pośrednie.”
 
Niezależnie od wybranej techniki, niewątpliwie każda z nich polega na farbowaniu włosów. Pamiętaj zatem, aby odpowiednio zadbać o swoje włosy po koloryzacji! „Zwróć szczególną uwagę na włosy na długości i końcówki, które często są osłabione po tego typu zabiegu. Nawilżaj je maseczkami do włosów farbowanych. Co więcej, chodź regularnie do fryzjera, aby kolor twoich włosów oraz końcówki były w idealnym stanie!”
 
Nasza rada: Ombré hair oraz tie & dye najlepiej wyglądają na półdługich i długich włosach. Włosy o pewnej długości pozwalają bowiem uzyskać odpowiednią dynamikę fryzury. Niestety, tego typu koloryzacja na krótkich włosach sprawiałaby wrażenie niezadbanych odrostów.
 
© Pixelformula Pokaz Givenchy Prêt-à-Porter, Wiosna-Lato 2012 © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ