Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jaka fryzura do mnie pasuje?
Jaka fryzura do mnie pasuje?

Jaka fryzura do mnie pasuje? Doradzamy jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy

Cięcie, farbowanie i uczesanie – to trzy podstawowe elementy dobrej fryzury. Jednak kluczem do sukcesu jest umiejętne dostosowanie ich do konkretnego typu urody, a przede wszystkim kształtu twarzy. Właściwa stylizacja potrafi bowiem zatuszować drobne mankamenty urody i podkreślić jej atuty. Jeżeli masz wątpliwości, jak dobrać fryzurę, w której będziesz wyglądać atrakcyjnie, zapytaj o radę doświadczonego fryzjera. Możesz również skorzystać z naszych porad, aby znaleźć odpowiedź na pytanie „jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy


Jaka fryzura do mnie pasuje?

Pierwszym krokiem, aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, jest prawidłowe rozpoznanie kształtu twarzy. Na tej podstawie najłatwiej jest dobrać fryzurę, która korzystnie wpłynie na jej wygląd. Przedstawiamy dwie metody, które pozwalają samodzielnie określić kształt twarzy:


Diagnoza na podstawie zdjęcia – zepnij włosy tak, aby twarz była całkowicie odsłonięta. Następnie zrób zdjęcie, na którym będziesz ustawiona en face - pozwala to spojrzeć na własną twarz z dystansu i łatwiej ocenić jej kształt.


Diagnoza na podstawie miary – ta metoda ma dwa etapy i polega na mierzeniu poszczególnych części twarzy:


Zmierz trzy odcinki twarzy (w jej długości): od linii włosów do oka, od oka do końca nosa i od nosa do końca brody. W owalu wszystkie te trzy części są równe. Jeżeli w Twoim przypadku któraś z nich nie przystaje do reszty, wówczas to ją należy wizualnie korygować.

Zmierz szerokość twarzy w jej trzech odcinkach: w strefie czołowej, w miejscu kości policzkowych i żuchwy. Te miary w owalu także są równe. Jeżeli w Twoim przypadku twarz jest najszersza w obrębie czoła a następnie zwęża się ku dołowi, oznacza to, że jej kształt to trójkąt, jeżeli jest przeciwnie - wówczas to odwrócony trójką. Powyższe metody stanowią podpowiedź, jak rozpoznać kształt twarzy, a w konsekwencji jak dobrać fryzurę najlepszą dla swojego typu urody.

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy, aby wydobyć jej atuty?


Wśród wyróżnianych typów kształtów twarzy możemy wymienić twarz o kształcie zbliżonym do kwadratu, z mocno zarysowaną żuchwą i szerokim czołem. Twarz trójkątną lub innymi słowy w kształcie serca, gdzie dolna część jest węższa od górnej, a kości policzkowe są wyraźnie widoczne, czy też twarz pociągła. Za idealny kształt twarzy do
którego wizualnie dążymy uważany jest owal – osoby o takich rysach wyglądają korzystnie w większości uczesań i długości włosów. Co zrobić jeśli nasza twarz jest zbliżona kształtem do kwadratu czy serca? Warto wiedzieć, że umiejętne cięcie i uczesanie mogą wizualnie przybliżyć różne typy twarzy do pożądanego owalu. Zobaczcie, jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy i jak konturować rysy za pomocą fryzury:

Fryzury do okrągłej twarzy


Cechy twarzy okrągłej: długość jest niemal taka sama jak szerokość; zaokrąglona linia włosów u ich nasady; krótki, zaokrąglony podbródek; pełne policzki i niezarysowane kości policzkowe. Jak dobrać fryzurę do twarzy okrągłej: celem fryzury jest wyszczuplenie i wydłużenie twarzy. Najlepsza metoda to zasłonięcie jej boków włosami (jednak nie gładko przylegającymi do głowy).

Polecamy:


Asymetryczne grzywki zaczesane na bok.
Włosy cieniowane na czubku głowy - maksymalna objętość włosów powinna znajdować się na czubku głowy, a minimalna na linii policzków.

Fryzury nachodzące swobodnie na twarz.

Czego unikać:
Długich, prostych grzywek, które skracają twarz i sprawiają, że wydaje się ona jeszcze bardziej okrągła – możesz pozwolić sobie na grzywkę wówczas, jeżeli Twoje czoło nie jest niskie, a grzywka będzie ułożona na bok.


Gładko zaczesanych fryzur odsłaniających skronie.
Włosów o długości kończącej się na linii policzków.
Fryzur, w których objętość skupia się na linii kości policzkowych.

Fryzury do kwadratowej twarzy


Cechy twarzy kwadratowej: szerokie czoło (podobna szerokość czoła, szczęki i policzków); linia włosów ma kształt kwadratu o lekko zaokrąglonych bokach; wyraźnie zarysowana żuchwa. Jak dobrać fryzurę do twarzy kwadratowej: fryzura powinna łagodzić rysy twarzy i optycznie zwęzić ją na wysokości szczęki.


Polecamy:


Fryzury o miękkiej linii, które nachodzą na boki twarzy i lekko ją zakrywają. Jako wyznacznik można przyjąć linię brwi – włosy powinny dochodzić do łuku brwiowego.

Cięcia asymetryczne i loki.


Wycieniowane kosmyki zasłaniające kości policzkowe i dolną szczękę.
Rada: w przypadku fryzur z włosów upiętych warto wypuścić kilka pasm, które dodadzą twarzy łagodności i dziewczęcego wyglądu.


Czego unikać:


Prostych grzywek.

Fryzur kończących się na linii brody.

Geometrycznych fryzur, które podkreślają wyraźne rysy.

Prostych, przylegających do twarzy włosów.

Fryzury do pociągłej twarzy


Cechy twarzy podłużnej (pociągłej): twarz jest zdecydowanie dłuższa niż szersza – po obrysowaniu jej konturów powstaje wydłużony owal. Jej charakterystycznymi elementami są wysokie czoło i wydłużona broda.


Jak dobrać fryzurę do twarzy pociągłej: fryzura ma optycznie skrócić twarz poprzez zatuszowanie długiego czoła lub szczęki i nadanie jej bardziej zaokrąglonych kształtów.

Polecamy:


Długie grzywki zasłaniające czoło.

Loki – nadadzą fryzurze objętości i zatuszują zaburzone proporcje twarzy.

Włosy półdługie.

Czego unikać:

Fryzur, które przysłaniają twarz – sprawią, że wyda się ona jeszcze bardziej pociągła.

Włosów o równej długości na całej ich linii.

Pasm gładko przylegających do twarzy.

Fryzury do trójkątnej twarzy (w kształcie serca):

Cechy twarzy trójkątnej: szerokie czoło; nasada włosów w kształcie zakoli; wyraźnie zarysowane kości policzkowe;

wąska szczęka; ostry, punktowy podbródek - dolna część twarzy jest wyraźnie węższa nić górna.

Jak dobrać fryzurę do twarzy trójkątnej – celem fryzury jest optyczne poszerzenie twarzy w jej dolnej części i zrównoważenie szerokiego czoła.

Polecamy:

Włosy długie i półdługie.

Loki i inne fryzury o dużej objętości.

Wywinięte końce pasm.

Czego unikać:

Całkowitego odsłaniania czoła.

Wysokich upięć – wydłużają one twarz.

Bardzo krótkich włosów.

Jak dobrać kolor włosów do kształtu twarzy?

Kiedy wiesz już, jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy, poznaj kolejny sposób na korygowanie jej rysów, czyli farbowanie. Kolor, podobnie jak umiejętne cięcie włosów, ma właściwości modelujące. Najbardziej trafnie jego odcień i sposób rozłożenie poszczególnych tonów na pasmach określi specjalista, jednak jest kilka ogólnych zasad, które warto znać:

Twarz najskuteczniej wyszczuplają ciemne włosy. Jeśli chcesz wysmuklić rysy twarzy za pomocą ciemnego koloru włosów postaw na modne w sezonie 2017/2018 brązy, które wyglądają bardzo naturalnie: średni brąz, czekoladowy lub szlachetny, głęboki odcień ciemnego brązu. Przy czym należy pamiętać, aby przyciemniając włosy poddać się także zabiegowi henny brwi i rzęs, aby oprawa twarzy współgrała z kolorem włosów. Jeżeli chcesz wysmuklić rysy pozostając przy kolorze blond, zastosuj następujący sposób farbowania:

ciemne włosy u nasady powinny stopniowo przechodzić w coraz jaśniejszy odcień. Ciemne pasma przy linii twarzy podkreślają jej kontury i wyostrzają rysy, dzięki czemu wydaje się ona smuklejsza. Włosy jaśniejsze przy policzkach i ciemniejsze o jeden ton na szczycie głowy optycznie poprawią proporcje twarzy trójkątnej.


Niezmiennie od kilku sezonów bardzo modna jest koloryzacja ombre i sombre, którą możesz zastosować zarówno na jasnych, jak i ciemniejszych włosach praktycznie każdej długości. Nim zdecydujesz się wybrać swoją koloryzację przeczytaj nasz artykuł „Włosy ombre, a sombre - jaką fryzurę wybrać? "


Przedstawione przez nas metody pozwalają samodzielnie rozpoznać kształt twarzy i na tej podstawie dobrać najlepsze dla siebie uczesanie. Od powyższych zasad są jednak wyjątki, które pozwalają bawić się stylizacjami i dowolnie zmieniać wygląd swojej fryzury. Jeżeli nie jesteś pewna, na jakie cięcie i uczesanie możesz sobie pozwolić, oddaj swoje włosy w ręce fachowca, który wie, jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy a przy tym nadać jej indywidualny i niepowtarzalny charakter.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności