Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak zrobić warkocz?
Jak zrobić warkocz?
Fryzura

Jak zrobić warkocz?

Dział
Zanim zaczniesz wykonywać skomplikowane fryzury, powinnaś dobrze opanować podstawy. Zapomnij na chwilę o warkoczach egipskich, koronie z warkoczy i wykorzystaj swoją wiedzę i umiejętności po to, aby wykonać klasyczny warkocz. 
 
Warkocz klasyczny. Oczywiście, im dłuższe są twoje włosy, tym dłuższy również będzie twój warkocz. Możesz o nim myśleć, jeżeli włosy sięgają ci przynajmniej do ramion. Zacznij od delikatnego wyszczotkowania włosów, co pozwoli je maksymalnie wyprostować. Następnie zbierz włosy i podziel je na trzy równe części. Splataj włosy, idąc od lewej do prawej. Inaczej mówiąc, weź kosmyk z lewej i przeciągnij go na prawo, nakładając na kosmyk znajdujący się pośrodku. Następnie zrób to samo z kosmykiem znajdującym się po prawej. Jedynie kosmyk znajdujący się po środku zawsze zostaje na swoim miejscu. Powtarzaj tę czynność, aż dojdziesz do końcówek włosów i zepnij całość przy użyciu gumki z haczykiem.
 
Warkocz na odwrót. Wyszczotkuj włosy i podziel je na trzy części. Warkocz na odwrót różni się właściwie tylko jednym szczegółem od warkocza klasycznego. Zamiast przeciągać kosmyki z lewej do prawej nad środkowym kosmykiem, należy przeciągać je pod nim. Jest to wariant klasycznego warkocza, który doda trochę oryginalności twojej fryzurze.
 
Jak nosić warkocz? Istnieje wiele sposobów noszenia warkocza. Przede wszystkim, sposób klasyczny, czyli umieszczenie warkocza z tyłu głowy. W bardzo modnym, szykownym stylu bohemy, możesz nosić warkocz z boku tak, by opadał na ramię. Inną ciekawą opcją jest kok z warkocza. Aby go wykonać należy związać włosy w kitkę, wydzielić z nich trzy kosmyki i spleść je w warkocz, który zostanie następnie owinięty wokół podstawy kitki.
 
Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ