Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

  JLD
JLD
JLD
Nowości

Jak zrobić loki prostownicą?

Dział

Prostownica jest jednym z najbardziej uniwersalnych urządzeń do stylizacji włosów - dzięki niej można nie tylko wyczarować prostą, perfekcyjnie gładką fryzurę, ale również burzę pięknych loków, które dodają kobiecie seksapilu i uroku. Choć efekt kręconych włosów można uzyskać różnymi metodami – używając lokówki, okrągłej szczotki czy tradycyjnych wałków, romantyczne fale lub spektakularne loki można z łatwością zrobić prostownicą.


Prostownica do kręcenia włosów – jak wybrać najlepszą?


Niezależnie od tego czy prostownica ma służyć jedynie do prostowania i wygładzania pasm czy też będzie stosowana przede wszystkim do robienia loków, warto zwrócić uwagę na takie parametry urządzenia jak rodzaj i szerokość płytek, jonizacja czy możliwość regulacji temperatury.


Rodzaj płytek


Jedną z najważniejszych kwestii, na jakie warto zwrócić uwagę wybierając prostownicę do włosów jest rodzaj materiału pokrywającego płytki. Panie mają do wyboru modele z płytkami ceramicznymi, tytanowymi, turmalinowymi, a także lustrzanymi, diamentowymi i teflonowymi (coraz rzadziej stosowanymi z uwagi na ryzyko przypalenia włosów).


Zazwyczaj prostownice wyposażone są w płytki ceramiczne, które doskonale chronią kosmyki przed uszkodzeniem. Coraz częściej można także kupić urządzenia z płytkami ceramiczno-diamentowymi lub ceramiczno-turmalinowymi, gwarantującymi optymalną ochronę włosów. Spośród dostępnych modeli, najbardziej odporne na zarysowania są prostownice z powłoką diamentową, zaś urządzenia z płytkami turmalinowymi pozwalają uzyskać efekt podobny do jonizacji. Panie, którym zależy na szybkim i skutecznym wygładzeniu pasm powinny wybierać prostownice z płytkami lustrzanymi, natomiast posiadaczki gęstych i grubych włosów z pewnością będą zadowolone z uzyskanego efektu, jeśli zdecydują się na zakup modelu z płytkami tytanowymi.


Regulacja temperatury


Ta niezwykle ważna funkcja umożliwia indywidualne dostosowanie temperatury urządzenia do posiadanego rodzaju włosów. Styliści fryzur gwiazd są zgodni co do tego, że im cieńsze i delikatniejsze włosy ma kobieta, tym temperatura prostownicy powinna być niższa.


Jonizacja


Funkcja stosowana nie tylko w prostownicach do loków, ale również w nowoczesnych suszarkach do włosów. Powoduje, że w trakcie stylizacji wytwarzane są jony ujemne, które zamykają łuski włosów, dzięki czemu stają się jedwabiście lśniące, gładkie i nie elektryzują się.

Szerokość płytek


Szerokość płytek powinna być dostosowana przede wszystkim do grubości oraz długości włosów. Wąskie płytki zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w przypadku kobiet, których kosmyki są krótkie i cienkie, natomiast szerokie będą najlepsze dla pań o włosach długich, gęstych i grubych. Warto pamiętać o tym, że jeżeli prostownica będzie wykorzystywana jedynie do robienia efektownych loków i naturalnych fal, warto zdecydować się na zakup modelu z wąskimi płytkami.


Kręcenie włosów prostownicą – czy to bezpieczne?


Nowoczesne prostownice do loków nie niszczą włosów, ponieważ posiadają wiele praktycznych funkcji, dzięki którym pasma mają zapewnioną optymalną ochronę podczas zabiegu termostylizacji. Najlepsze urządzenia dostępne na rynku wzbogacone są m.in. o takie funkcje, jak:


regulacja temperatury – umożliwiająca indywidualne dostosowanie temperatury prostownicy do posiadanego typu włosów;


jonizacja – podczas zabiegu wytwarzane są jony ujemne, zamykające łuskę włosa, dzięki czemu pasma stają się gładkie i jedwabiście lśniące;


ceramiczne płytki – skutecznie chroniące włosy przed spaleniem.


Choć nowoczesne prostownice są bezpieczne dla włosów, warto pamiętać o tym, że dla ich zdrowia i dobrej kondycji, nie należy używać ich codziennie.


Kręcenie włosów prostownicą – przygotowanie


Umyte, jeszcze wilgotne włosy należy delikatnie rozczesać za pomocą grzebienia o szeroko rozstawionych zębach, wetrzeć w nie odrobinę pianki stylizującej, a następnie dokładnie wysuszyć. Następnie warto zabezpieczyć pasma odpowiednim kosmetykiem (najwygodniejszy będzie spray), chroniącym je przed wysoką temperaturą. Można również bezpośrednio po myciu zaaplikować na włosy odżywkę, dzięki czemu nie będą się puszyć i wywijać.


Przed przystąpieniem do robienia loków, należy podzielić włosy na kilka części. W tym celu zaleca się zrobienie przedziałka na środku głowy, wydzielenie poszczególnych pasm i spięcie każdego z nich za pomocą plastikowych spinek.


Po włączeniu prostownicy, warto dostosować jej temperaturę do rodzaju i kondycji włosów.


Jak kręcić włosy na prostownicy?


Za pomocą prostownicy można wyczarować zarówno delikatne romantyczne fale, jak i spektakularne, mocno skręcone loki.

Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ