Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak zapuścić włosy?
Jak zapuścić włosy?
Jak zapuścić włosy?
Fryzura

Jak zapuścić włosy?

Dział

Jak zapuścić włosy - poradnik


Lśniące, długie włosy to marzenie wielu kobiet. Na szczęście istnieje mnóstwo skutecznych sposobów, które umożliwią przyspieszenie ich rośnięcia, zachowanie zdrowej struktury włosów oraz ich wzmocnienie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem. Dzięki niemu posiadanie długich i zdrowych włosów nie będzie tylko odległym marzeniem.
Zapuszczenie włosów kojarzy się na ogół ze żmudnym, długim procesem, którego efekty są widoczne najczęściej po kilku lub nawet kilkunastu miesiącach. To szczególnie duży problem dla wszystkich pań (a także mężczyzn, którzy chcieliby nieco zwiększyć długość swojej czupryny), które chciałyby jak najszybciej odmienić swój wizerunek. Jak to zrobić, by jednocześnie zachować zdrowe, lśniące włosy oraz wzmocnić ich strukturę, jeśli wcześniej były zniszczone?

Oto kilka sposobów polecanych przez specjalistów z branży fryzjerskiej.


1. Dieta i naturalne suplementy


Kluczem do jak najszybszego porostu włosów jest przede wszystkim dieta. To, co jemy, wpływa na nasz organizm; odpowiednio zbilansowane i dobrze dobrane posiłki mogą zatem znacznie pomóc w stosowanej przez nas kuracji. Co powinny zawierać spożywane przez nas potrawy? Ważne, by nie zabrakło w nich cynku, żelaza, krzemu i dwóch niezwykle ważnych witamin – A i E, pomocne mogą się okazać także witaminy z grupy B. Oprócz diety bogatej w wyżej wymienione elementy, warto pomyśleć o stosowaniu „naturalnych" suplementów, takich jak skrzypokrzywa, siemię lniane, drożdże czy napój z jabłka i pietruszki. Jeśli takie środki nie wystarczą, zawsze można sięgnąć po suplementy apteczne; są to najczęściej tabletki przyspieszające porost włosów, hamujące ich wypadanie, a nawet powodujące pojawianie się nowych.


2. Budzenie cebulek włosowych do życia


Istnieje wiele sposobów na pobudzenie cebulek włosowych, co z kolei pozytywnie wpływa na przyrost samych włosów. Pierwszą, dość popularną metodą są tzw. wcierki – to różnego rodzaju płyny i napary, które należy nanieść na skórę głowy, wetrzeć i najczęściej pozostawić na pewien czas, a następnie spłukać. Do najskuteczniejszych wcierek należą oleje (w tym olej rycynowy), ciekawym wyborem może być również napar z kozieradki. Dobrym sposobem jest także masaż skóry głowy, wykonywany specjalnym masażerem lub po prostu palcami; można go stosować podczas każdego mycia włosów, a raz na jakiś czas warto pokusić się nawet o domowy peeling skóry głowy – wystarczy do niewielkiej ilości szamponu dodać łyżkę cukru.


3. Zadbaj o pielęgnację swoich włosów


Przyrost włosów nie może odbywać się kosztem ich struktury, dlatego warto dbać o regularną pielęgnację kosmyków. Po pierwsze, dobrze zwrócić uwagę na końcówki włosów; należy je regularnie podcinać, szczególnie gdy ulegają rozdwojeniu lub są po prostu zniszczone. W przeciwnym wypadku, w miarę zwiększania się długości fryzury, włosy będą ulegać stopniowemu osłabieniu, mogą także kruszyć się i rozwarstwiać. Warto również zabezpieczyć końcówki włosów, by uniknąć takich problemów w przyszłości; można to zrobić za pomocą specjalnych preparatów.
Skuteczna pielęgnacja włosów to także unikanie pewnych zabiegów, które mogą znacząco wpływać na ich kondycję. Należy do nich m.in. farbowanie; jeśli jednak nie można z niego zrezygnować, dobrze pomyśleć o farbie, która jest możliwie jak najbardziej przyjazna dla włosów, czyli np. nie zawiera amoniaku. Dobrze unikać także prostowania włosów i suszenia ich w wysokiej temperaturze; jeśli jest to konieczne, należy zastosować produkty termoochronne, które zminimalizują szkodliwy wpływ prostownicy czy suszarki.
Co ciekawe, dobrym pomysłem jest związywanie włosów na noc, jeśli tylko jest to możliwe; luźny kucyk może zapobiec łamaniu się włosów i ich splątywaniu podczas snu.


4. Preparaty kosmetyczne


Zapuszczanie włosów może być znacznie prostsze także dzięki specjalnym preparatom kosmetycznym. Służą one w głównej mierze do pielęgnacji zarówno włosów jak i skóry głowy, jednak mogą również pozytywnie wpłynąć na sam proces ich zapuszczania. Po pierwsze, po myciu szamponem zawsze należy nałożyć na włosy odżywkę, a od czasu do czasu warto także zastosować maskę. Świetnym pomysłem może być również zaopatrzenie się w jedwab do włosów, który wzmacnia przede wszystkim końcówki kosmyków i ułatwia ich rozczesywanie.
Wśród różnych preparatów kosmetycznych na uwagę zasługują produkty oferowane przez markę Jean Louis David; są to zestawy Express Therapy i Oil Therapy, które świetnie pielęgnują, regenerują i zabezpieczają włosy.


Jak zapuścić włosy z krótkich, niezadowalających nas kosmyków?


Wiele czynników ma znaczący wpływ na zapuszczanie włosów. Są to m.in. dieta, stosowane suplementy, a także specjalne preparaty kosmetyczne. Oznacza to, że jesteśmy w stanie w znaczący sposób przyspieszyć porost włosów, w dużej mierze dzięki odpowiedniemu odżywianiu i profesjonalnym produktom fryzjerskim.
Niektóre kobiety (a być może również mężczyźni) zastanawiają się jak zapuścić grzywkę i czy należy stosować wszystkie metody podane powyżej. Odpowiedź brzmi: tak, ponieważ oprócz dłuższej grzywki będziemy mieć zdrowe, odżywione włosy. Nie jest zresztą możliwe, by zwiększała się długość jedynie samej grzywki – wyjściem jest wyłącznie regularne skracanie długości reszty włosów.
Jeśli nasze włosy są mocno zniszczone, wstrzymajmy się z ich zapuszczaniem i w pierwszej kolejności zajmijmy się ich intensywną pielęgnacją i regeneracją. Świetnie nadają się do tego produkty używane przez specjalistów marki Jean Louis David. Możemy również skorzystać z zabiegów oferowanych przez salony marki – mowa przede wszystkim o Oil i Keratin Therapy; obie przeprowadzane są w salonie, a więcej informacji można uzyskać na stronie www.jeanlouisdavid.pl

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ