Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak zapuścić brodę
Jak zapuścić brodę
Jak zapuścić brodę
Fryzury męskie

Jak zapuścić brodę?Zapuszczanie brody czyli co zrobić żeby broda szybciej rosła.

Dział


Jeszcze niedawno broda była dla większości mężczyzn synonimem niechlujności i braku elegancji. Obecnie jednak pogląd ten ulega zmianie, a panowie coraz chętniej zapuszczają brody i starają się, by były jak najlepiej wystylizowane. Niektórzy mężczyźni nie wiedzą jednak co zrobić, by jak najszybciej osiągnąć pełny, wymarzony zarost – ten krótki poradnik może okazać się dla nich niezwykle przydatny.
Posiadanie brody to obecnie dominujący trend w modzie męskiej. Co ciekawe, panowie znacznie mniej uwagi poświęcają swoim włosom, przenosząc zainteresowanie właśnie na pielęgnację zarostu. Przy zapuszczaniu brody należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach.


Od czego zacząć?


To pytanie, które zadaje sobie większość mężczyzn, którzy myślą o zapuszczeniu brody. Od czego zatem zacząć? Po pierwsze, warto wybrać odpowiedni moment – dotyczy to zwłaszcza panów, którzy zapuszczają pełną brodę po raz pierwszy, ponieważ może okazać się, że gęsty zarost nie pasuje do ich typu urody. Warto zatem rozpocząć zapuszczanie brody na urlopie – wtedy nie ma obaw, że wszyscy znajomi z pracy będą obserwować efekty tego procesu, a sam mężczyzna nie będzie narażony na ewentualne złośliwości.Pan, który decyduje się na dłuższe odstawienie golarki, powinien ustalić czas, jaki daje sobie na zapuszczenie brody; okres ten nie powinien być krótszy niż cztery tygodnie.
W tym czasie mężczyzna powinien zastanowić się, jaka stylizacja będzie w jego przypadku najodpowiedniejsza – pod uwagę warto wziąć przede wszystkim kształt twarzy i gęstość zarostu. Wybór mogą ułatwić także powszechnie obowiązujące trendy.


Co zrobić, żeby broda szybciej rosła?


Istnieje kilka zasad, których powinien przestrzegać każdy mężczyzna, który chciałby jak najszybciej zapuścić piękną, okazałą brodę. Po pierwsze, bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym porost włosów jest...sen. Właściwa ilość snu może znacząco wpłynąć na długość czasu potrzebnego do zapuszczenia brody. Dlaczego tak się dzieje? Włosy rosną najszybciej właśnie w czasie snu, co oznacza, że dłuższy odpoczynek wpłynie nie tylko na poprawę samopoczucia, ale także skróci czas oczekiwania na upragnioną brodę.
Drugim czynnikiem, który również wpływa na porost włosów, jest dieta. Właściwie dobrana (czyli składająca się z produktów o wyższej zawartości białka, takich jak ryby, nabiał czy mięso) może sprawić, że szybkie zapuszczenie brody okaże się łatwiejsze. Ważne jest także przyjmowanie dużej ilości płynów – pomaga to w oczyszczeniu organizmu z toksyn, które mogą hamować porost włosów.
Ważna jest także odpowiednia pielęgnacja, czyli rozczesywanie, mycie i podcinanie. Rozczesywanie brody mogą praktykować mężczyźni, których zarost jest już na tyle długi, by czynność nie była pozbawiona sensu. Czesanie brody wpływa na wzmocnienie meszków włosowych i powoduje szybszy porost włosów; dodatkowo dzięki tej prostej czynności możliwe jest pozbycie się drobnych zanieczyszczeń czy drobinek skóry.
Zarost należy myć naturalnymi mydłami; pielęgnację można rozszerzyć o olejki i toniki. Warto pamiętać także o przycinaniu brody – bez tego nie będzie możliwe wyhodowanie zarostu, który zachwyci swoją estetyką.


O czym warto pamiętać podczas zapuszczania brody?


Podczas zapuszczania brody należy pamiętać, że już wtedy warto wytyczać granice zarostu – to dlatego ważne jest, by jak najwcześniej wybrać odpowiednią stylizację. Jak to zrobić? Najłatwiej użyć do tego mokrej maszynki do golenia; usunąć należy zarost na linii od ucha do kącika ust, warto także wyznaczyć linię oddzielającą brodę od szyi.
Mężczyźni zapuszczający brodę muszą pamiętać, że ważny jest również wybór odpowiednich narzędzi – konieczne jest zainwestowanie w maszynkę z trymerem, która pomoże w zarysowaniu konturów brody. Dodatkowo warto nabyć także specjalny grzebyk do rozczesywania zarostu.

Każdy facet, który decyduje się na zapuszczenie brody, musi wiedzieć, że jest to proces, który wymaga niezwykłej systematyczności i determinacji. Niektórzy mężczyźni wychodzą z założenia, że włosy rosną przecież same, więc jedyne co należy zrobić, to po prostu poczekać. Niestety, jest to błąd, ponieważ broda wygląda potem nieestetycznie, a cały proces trwa niezwykle długo.


Zapuszczanie brody: najważniejsze informacje


Obecnie posiadanie brody jest niemal obowiązkowe – to jeden z najbardziej wyrazistych trendów w modzie męskiej. Wielu mężczyzn zastanawia się, od czego zacząć zapuszczanie brody; odpowiedź jest prostsza, niż mogłoby się wydawać. Na początek wystarczy bowiem postanowienie i...silna determinacja, by osiągnąć cel. Na zapuszczanie brody warto wybrać okres urlopowy. Warto także jak najwcześniej wybrać odpowiednią stylizację – należy przy tym wziąć pod uwagę takie czynniki jak gęstość zarostu i kształt twarzy.
Co może wpłynąć na przyspieszenie porostu włosów? Po pierwsze – sen. Im dłuższy, tym większa szansa, że broda urośnie szybciej. Znaczącą rolę pełni także właściwie dobrana dieta; ważne jest, by znalazło się w niej jak najwięcej produktów o wysokiej zawartości białka, takich jak ryby czy nabiał. Nie bez znaczenia jest również przyjmowanie dużej ilości płynów.
Przy zapuszczaniu brody niezwykle ważna jest odpowiednia pielęgnacja hodowanego zarostu. Codzienne mycie naturalnym mydłem i częste rozczesywanie włosów jest po prostu konieczne, by broda wyglądała schludnie i estetycznie. Warto pamiętać także o regularnym podcinaniu; dzięki temu włosy będą mocniejsze i gęstsze.
Nie można również zapominać o doborze odpowiednich narzędzi. Maszynka z trymerem i specjalny grzebyk to absolutna podstawa. Warto także jak najszybciej ustalić docelowy kształt brody – zarost wymaga regulowania konturów, nawet jeśli jeszcze nie jest pełny.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ