Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak zapobiec tworzeniu się kołtunów na włosach
Jak zapobiec tworzeniu się kołtunów na włosach
Pielęgnacja

Jak zapobiec tworzeniu się kołtunów na włosach

Dział
Na włosach często tworzą się trudne do rozczesania kołtuny. Ich przyczyny mogą być bardzo różne. Zobacz, z czego wynikają kołtuny, abyś mogła zapobiec ich tworzeniu się i wyeksponować swoje śliczne rozczesane włosy.
 
Wiatr, zbyt suche włosy, zaniedbanie (i brak czesania) na co dzień wystarczą, by na włosach pojawiły się kołtuny. Dla jednych rozczesanie kołtunów nie stanowi najmniejszego problemu, dla innych może być o wiele bardziej pracochłonne. Jeżeli chcesz zapobiec tworzeniu się kołtunów, zastosuj się do naszych rad!
 
Zdrowe i nawilżone włosy nie będą miały tendencji do kołtunienia się. Kołtuny, a także zniszczone końcówki, będą znacznie częściej domeną zbyt suchych włosów. Najbardziej dotyczy to włosów suchych, a w szczególności włosów kręconych i kędzierzawych. „Aby zapobiec kołtunieniu się włosów, odżywiaj je nakładając na nie maseczki do włosów suchych lub używaj odżywek na bazie keratyny, które dogłębnie odżywią Twoje włókna włosowe i wygładzą łuski włosa.”
 
Kołtuny mogą się także tworzyć w wyniku tarcia włosów o ubranie lub o ramiona (w zależności od długości włosów) w ciągu dnia lub tarcia o poduszkę w nocy. Jeżeli stanowi to dla Ciebie prawdziwy problem, pomyśl o związaniu włosów, na przykład splatając je w warkocza.
 
Kołtuny mogą pojawiać się także na nieodpowiednio pielęgnowanych włosach. „Powinnaś regularnie szczotkować swoje włosy, aby usunąć z nich wszelkie nieczystości, ale także by zapobiec  tworzeniu się na nich kołtunów.” Szczotkuj włosy rano i wieczorem, aby uniknąć tego typu problemów!
 
Jeżeli kołtuny tworzą się głównie na końcówkach, oznacza to, że już najwyższy czas je obciąć! „Regularnie podcinając zniszczone końcówki przyśpieszysz proces odrastania włosów, które będą wyglądały na zdrowsze i piękniejsze. Jeżeli nie chcesz tracić na długości, podcinaj końcówki u swojego fryzjera jedynie dwa razy do roku.
 
Nasza rada: Jeżeli pomimo stosowania się do naszych rad, wciąż masz problem ze skołtunionymi włosami, nie powinnaś się poddawać! Delikatnie rozczesz skołtunione włosy grzebieniem, zaczynając od połowy ich długości/końcówek, a nie od włosów u nasady. W przypadku trudnych do rozczesania kołtunów, nałóż na włosy odżywkę, która powinna ułatwić Ci to zadanie.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ