Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak zapobiec jesiennemu wypadaniu włosów
Jak zapobiec jesiennemu wypadaniu włosów
Jak zapobiec jesiennemu wypadaniu włosów
Eksperci

Jak zapobiec jesiennemu wypadaniu włosów

Dział

Twoje włosy (a także i ty sama) ulegają rytmowi pór roku. Kiedy słońce wyłania się zza chmur, ty jesteś szczęśliwa, a twoje włosy zazwyczaj rosną szybciej. Kiedy ciepłe dni kończą się, ustępując zimniejszym porom roku, stajesz się przygnębiona, a twoje włosy wypadają. Wyjaśnijmy.

Wiosną i w szczególności latem, porost włosów jest napędzany działaniem promieni słonecznych. Twoje włosy rosną więc szybciej. "Jednak, kiedy jesień przepędza wiosnę, twoje hormony nie stają na wysokości zadania. A ponieważ cebulki włosowe są uzależnione od zmian hormonalnych, włosy wypadają częściej." Ale nie martw się, zjawisko to trwa zwykle do czasu, od jednego do dwóch miesięcy. "Prawdą jest jednak, że u niektórych wypadanie włosów może być bardziej nasilone."

Oto pewne zabiegi i produkty, które mogą pomóc ci w zapobieganiu jesiennemu wypadaniu włosów. Po pierwsze, suplementy diety. "Zrównoważona dieta i suplementy witaminowe pomogą twoim włosom pomyślnie zdać egzamin! Przeprowadź miesięczną kurację, dzięki której twoje włosy staną się bardziej odporne, a przy okazji bardziej błyszczące."

Masowanie skóry głowy pomoże także reaktywować krążenie krwi i w ten sposób przyczyni się do odrostu włosów. "W trakcie mycia głowy, przez dobrą minutę masuj skórę głowy opuszkami palców, zwracając uwagę, by „odkleić" skórę głowy od czaszki."

Nie zmieniaj częstotliwości mycia głowy. Włosy wcale nie wypadają dlatego, że myjesz je regularnie. "Nadal stosuj szampony i maski przeznaczone do twojego rodzaju włosów i dokładnie je spłukuj, by nadto ich nie obciążać. "Jeżeli źle spłuczesz włosy, pozostałe resztki używanych produktu mogą je dusić i przyczyniać się do ich wypadania.

Nasza rada: Jeśli wypadanie włosów utrzymuje się ponad dwa miesiące lub jeśli tracisz włosy nawet przy normalnej pogodzie, z pewnością powinnaś poddać się zabiegowi przeciw wypadaniu włosów. W tym celu skonsultuj się z dermatologiem lub idź do apteki, aby zastosować miejscową kurację przeciw wypadaniu włosów.

Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ