Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak zapobiec jesiennemu wypadaniu włosów
Jak zapobiec jesiennemu wypadaniu włosów

Jak zapobiec jesiennemu wypadaniu włosów

Twoje włosy (a także i ty sama) ulegają rytmowi pór roku. Kiedy słońce wyłania się zza chmur, ty jesteś szczęśliwa, a twoje włosy zazwyczaj rosną szybciej. Kiedy ciepłe dni kończą się, ustępując zimniejszym porom roku, stajesz się przygnębiona, a twoje włosy wypadają. Wyjaśnijmy.

Wiosną i w szczególności latem, porost włosów jest napędzany działaniem promieni słonecznych. Twoje włosy rosną więc szybciej. "Jednak, kiedy jesień przepędza wiosnę, twoje hormony nie stają na wysokości zadania. A ponieważ cebulki włosowe są uzależnione od zmian hormonalnych, włosy wypadają częściej." Ale nie martw się, zjawisko to trwa zwykle do czasu, od jednego do dwóch miesięcy. "Prawdą jest jednak, że u niektórych wypadanie włosów może być bardziej nasilone."

Oto pewne zabiegi i produkty, które mogą pomóc ci w zapobieganiu jesiennemu wypadaniu włosów. Po pierwsze, suplementy diety. "Zrównoważona dieta i suplementy witaminowe pomogą twoim włosom pomyślnie zdać egzamin! Przeprowadź miesięczną kurację, dzięki której twoje włosy staną się bardziej odporne, a przy okazji bardziej błyszczące."

Masowanie skóry głowy pomoże także reaktywować krążenie krwi i w ten sposób przyczyni się do odrostu włosów. "W trakcie mycia głowy, przez dobrą minutę masuj skórę głowy opuszkami palców, zwracając uwagę, by „odkleić" skórę głowy od czaszki."

Nie zmieniaj częstotliwości mycia głowy. Włosy wcale nie wypadają dlatego, że myjesz je regularnie. "Nadal stosuj szampony i maski przeznaczone do twojego rodzaju włosów i dokładnie je spłukuj, by nadto ich nie obciążać. "Jeżeli źle spłuczesz włosy, pozostałe resztki używanych produktu mogą je dusić i przyczyniać się do ich wypadania.

Nasza rada: Jeśli wypadanie włosów utrzymuje się ponad dwa miesiące lub jeśli tracisz włosy nawet przy normalnej pogodzie, z pewnością powinnaś poddać się zabiegowi przeciw wypadaniu włosów. W tym celu skonsultuj się z dermatologiem lub idź do apteki, aby zastosować miejscową kurację przeciw wypadaniu włosów.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź