Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak zadbać o swoje suche włosy?
Jak zadbać o swoje suche włosy?

Jak zadbać o swoje suche włosy?

Podobnie jak skóra, włosy są codziennie atakowane. Cierpią z powodu zanieczyszczeń, promieni UV i stresu… łatwo wysychają. Aby temu zapobiec, wystarczy wybrać odpowiednie produkty i nabrać dobrych nawyków.

Słomiany wygląd, szorstki dotyk? Nie ma wątpliwości, twoim włosom brakuje nawilżenia. Szczególnie narażone na ten problem są włosy kręcone. Jednak wbrew temu co się powszechnie uważa, nie cały włos jest koniecznie suchy. Jeff Causse zdradza nam, że „niektóre kobiety mogą mieć nadmiar sebum u nasady. Kuracja musi być zatem odpowiednio dopasowana. Używaj zatem szamponu do włosów przetłuszczających się przy cebulkach, a następnie stosuj odżywkę do włosów suchych od połowy długości włosa. Oba produkty będą działać synergicznie.”
 
Aby pielęgnować włosy suche, możesz skorzystać również z głęboko odżywiającego serum. „Ten produkt wnika do wnętrza włosa, aby zapewnić optymalne nawilżenie i chronić je przed szkodliwym oddziaływaniem z zewnątrz.” Unikaj jednak szamponów zawierających sylikon. Oczywiście, twoje włosy będą gładkie na powierzchni, jednak nie będą odżywione od środka. „Wybieraj raczej szampony o neutralnym pH lub do codziennego użytku. Po dokładnym spłukaniu, nałóż maseczkę do włosów suchych.”
 
Kuszą cię kuracje naszych babć i masz ochotę ich spróbować, żeby być w zgodzie z naturą? Zapomnij o tym pomyśle… Żółtko jaja i oliwa z oliwek nie dają wiele jeżeli chodzi o nawilżenie włosów! „Aby było to efektywne, trzeba znać dokładną ilość oraz wiedzieć z czym i w jakich proporcjach to zmieszać. Unikaj zatem przypadkowych mikstur. Szczególnie dzisiaj, kiedy jesteś rozpieszczana tak szeroką gamą produktów bez parabenów, a zatem bardziej naturalnych i równie efektywnych.”
 
Jeżeli chodzi o uczesanie, nic nie zabrania ci używać prostownicy! „Możesz oczywiście używać prostownicy, powinnaś jednak nałożyć specjalny produkt przed prostowaniem włosów, stworzony po to, by chronić twoje włosy przed wysoką temperaturą.”
 
Nasza rada: Oprócz odpowiednich kosmetyków, kilku rzeczy należy unikać, kiedy ma się suche włosy. „Nie związuj ich przesadnie i zbyt mocno nie zaciskaj gumki. Pozwoli to zapobiec łamaniu się włosów.”
 
© DR © Jean Louis David
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Niezbędne w tym sezonie