Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak zadbać o swoje suche włosy?
Jak zadbać o swoje suche włosy?
Eksperci

Jak zadbać o swoje suche włosy?

Dział
Podobnie jak skóra, włosy są codziennie atakowane. Cierpią z powodu zanieczyszczeń, promieni UV i stresu… łatwo wysychają. Aby temu zapobiec, wystarczy wybrać odpowiednie produkty i nabrać dobrych nawyków.

Słomiany wygląd, szorstki dotyk? Nie ma wątpliwości, twoim włosom brakuje nawilżenia. Szczególnie narażone na ten problem są włosy kręcone. Jednak wbrew temu co się powszechnie uważa, nie cały włos jest koniecznie suchy. Jeff Causse zdradza nam, że „niektóre kobiety mogą mieć nadmiar sebum u nasady. Kuracja musi być zatem odpowiednio dopasowana. Używaj zatem szamponu do włosów przetłuszczających się przy cebulkach, a następnie stosuj odżywkę do włosów suchych od połowy długości włosa. Oba produkty będą działać synergicznie.”
 
Aby pielęgnować włosy suche, możesz skorzystać również z głęboko odżywiającego serum. „Ten produkt wnika do wnętrza włosa, aby zapewnić optymalne nawilżenie i chronić je przed szkodliwym oddziaływaniem z zewnątrz.” Unikaj jednak szamponów zawierających sylikon. Oczywiście, twoje włosy będą gładkie na powierzchni, jednak nie będą odżywione od środka. „Wybieraj raczej szampony o neutralnym pH lub do codziennego użytku. Po dokładnym spłukaniu, nałóż maseczkę do włosów suchych.”
 
Kuszą cię kuracje naszych babć i masz ochotę ich spróbować, żeby być w zgodzie z naturą? Zapomnij o tym pomyśle… Żółtko jaja i oliwa z oliwek nie dają wiele jeżeli chodzi o nawilżenie włosów! „Aby było to efektywne, trzeba znać dokładną ilość oraz wiedzieć z czym i w jakich proporcjach to zmieszać. Unikaj zatem przypadkowych mikstur. Szczególnie dzisiaj, kiedy jesteś rozpieszczana tak szeroką gamą produktów bez parabenów, a zatem bardziej naturalnych i równie efektywnych.”
 
Jeżeli chodzi o uczesanie, nic nie zabrania ci używać prostownicy! „Możesz oczywiście używać prostownicy, powinnaś jednak nałożyć specjalny produkt przed prostowaniem włosów, stworzony po to, by chronić twoje włosy przed wysoką temperaturą.”
 
Nasza rada: Oprócz odpowiednich kosmetyków, kilku rzeczy należy unikać, kiedy ma się suche włosy. „Nie związuj ich przesadnie i zbyt mocno nie zaciskaj gumki. Pozwoli to zapobiec łamaniu się włosów.”
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ