Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak zadbać o blond włosy?
Jak zadbać o blond włosy?
Pielęgnacja

Jak zadbać o blond włosy?

Dział
Blond włosy są od zarania dziejów symbolem niezwykłej zmysłowości! Aby zachować ich piękno, warto wiedzieć, w jaki sposób o nie zadbać na co dzień. Dowiedz się więcej o ich wyjątkowych cechach, aby móc lepiej je pielęgnować.
 
Blond włosy mają wiele wyjątkowych cech. Można powiedzieć, że stanowią odbicie wszystkiego, co dzieje się wokół. „Na przykład, chlor czy słońce mają duży wpływ na naturę i kolor włosów blond. Są one również cieńsze i zarazem delikatniejsze niż inne typy włosów. Ponadto, z racji tego, że są bardziej wrażliwe niż włosy czarne i rude, gorzej znoszą szkodliwy wpływ środowiska zewnętrznego.”
 
Blond włosy nie są szczególnie suche, ale wymagają pielęgnacji środkami nawilżającymi. W momencie, gdy długość włosów dochodzi do wysokości ramion, stają się one bowiem jeszcze bardziej wrażliwe na skutek ciągłego tarcia o ubranie. „Należy zatem szczególnie odżywiać końcówki, aby zapobiec postępującemu niszczeniu się włókien włosów.”
 
Jeżeli chodzi o kolor, nawet jeżeli blond jest naturalny, należy go pielęgnować, aby zachował pełnię swojego blasku. Używaj zatem środków przeznaczonych dla włosów blond, takich jak szampony i maseczki, które nawilżą włos i dodadzą mu blasku. „Inne produkty mogą służyć „odżółceniu” włosa, to znaczy pomogą przywrócić mu złoty odcień, który sprawi, że ich kolor odżyje.”
 
Jeżeli chcesz ufarbować włosy w domu, unikaj popielatych odcieni, które dają zbyt przypadkowe rezultaty. „Jeżeli chodzi o gorące i złote odcienie, możesz spokojnie przetestować je w domu, gdyż możemy je poprawić w salonie. Natomiast w przypadku odcieni popielatych, powinnaś koniecznie udać się do profesjonalisty, gdyż rezultat samodzielnego farbowania jest z reguły niepewny i ciężko jest go poprawić…”
 
Dobrym sposobem, aby rozjaśnić włosy lub dodać im złotego blasku mogą być spraye rozjaśniające. Pod warunkiem, że umiesz ich dobrze używać! Rozprowadź równomiernie produkt na całej fryzurze, uważając, by niektóre partie włosów nie stały się jaśniejsze niż inne.
 
Nasza rada: Twoim sprzymierzeńcem może stać się rumianek, ale tylko w połączeniu z innymi składnikami. Sam w sobie nie jest on bowiem w stanie rozjaśnić włosów.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ