Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak zadbać o gęste włosy
Jak zadbać o gęste włosy
Pielęgnacja

Jak zadbać o gęste włosy

Dział
Mówiąc o gęstych włosach, mamy na myśli głównie fakt, że jest ich po prostu dużo. Bujne, gęste włosy często budzą zazdrość... Jednak cecha ta nie określa ich natury. Zarówno gęste jak i rzadkie włosy mogą być bowiem proste, kręcone, farbowane, cienkie, czy też suche. Odkryj rady naszego eksperta, który pokazuje jak o nie najlepiej zadbać.
 
Sam fakt posiadania gęstych włosów nie oznacza, że nie trzeba o nie dbać. Nie tylko włosy cienkie i uszkodzone wymagają przecież uwagi. Powszechnie uważa się, że gęste włosy są z natury suche, ale to nie prawda. „Może się bowiem okazać, że gęste włosy będą normalne. Nie ma zatem konieczności stosowania z góry produktów do włosów suchych. Wystarczy używać szamponów i odżywek do włosów normalnych lub o neutralnym pH.”
 
Jeżeli jednak twoje włosy są suche lub farbowane, powinnaś wybierać kosmetyki nawilżające, które dogłębnie je odżywią. „W przeciwnym razie włosy staną się szorstkie, a końcówki rozdwojone. Należy również pamiętać o regularnym podcinaniu tych ostatnich.” Obecnie istnieją specjalne kosmetyki do gęstych włosów, w szczególności maseczki, które są wzbogacone w składniki odżywiające i wnikają głęboko we włókna włosa. Dla podkreślenia objętości twoich gęstych włosów, możesz użyć szamponu dodającego objętości. Jest to szczególnie zalecane jeżeli masz cienkie włosy.
 
Jedyną osobliwością długich włosów jest fakt, że potrzebują wszystkiego w większych ilościach. „Jako że jest więcej włosów, trzeba nałożyć na nie więcej kosmetyku, poświęcić więcej czasu, by je spłukać, wysuszyć, uczesać… Jednym słowem wymaga to więcej pracy, ale nie jest bardziej skomplikowane, niż w przypadku innych typów włosów!”
 
Nasze rady: Kołtunienie się włosów przy skórze głowy może stanowić duży problem zarówno w przypadku gęstych włosów, jak i włosów kręconych. Aby sobie z nim poradzić i z łatwością rozczesać kołtuny używaj raczej grzebienia niż szczotki.
 

 
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ