Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

 Porady
Porady
Porady
Koloryzacje

Jak za pomocą prostownicy otrzymać efekt wavy ?

Dział

Prostownica jest wielofunkcyjna: może nie tylko prostować włosy, ale również je podkręcać. Wszystko jest kwestią techniki. Dzięki radom eksperta, możesz się nauczyć, jak wykonać piękne fale.

Wiele technik do wyboru

„Pierwsze rozwiązanie to okręcanie włosów kosmyk po kosmyku wokół prostownicy. Zawsze wybieraj kosmyki włosów dość obszerne i rozmiaru podobnej wielkości, aby otrzymane loki były grube i jednolite. Przytrzymaj każde nakręcone na prostownicę pasemko przez kilka sekund, a potem ją otwórz i rozwiń pasemko. Następnie rozczesz włosy palcami lub za pomocą płaskiej szczotki. W rezultacie uzyskasz piękne i sprężyste loki".

„Nie tylko lokówka, ale także prostownica jest świetnym urządzeniem do wykonywania efektu wavy."
Aurea Sanchez Coletto

Dwie kolejne techniki dają loki znacznie lżejsze niż poprzednia propozycja. „Prostownicą [Wykonanie loków za pomocą prostownicy] przeciąga się po włosach w taki sam sposób, jak nożyczkami po wstążce do pakowania prezentów, żeby była bardziej pokręcona. Czynność tę należy wykonać szybko, ale dokładnie. Dzięki temu fryzura natychmiast nabierze lekkości. IInna wersja: uchwyć włosy u nasady głowy prostownicą i przesunąć ją ku końcówkom, jednocześnie poruszając nadgarstkiem do przodu i do tyłu. Tym sposobem otrzymasz bardzo delikatny efekt wavy."

Jak pielęgnować loki?

Oczywiście jest duży wybór produktów do stylizacji ułatwiających to zadanie. „Żeby dobrze wyglądać, musisz koniecznie wybrać produkt, który będzie podtrzymywał włos wychwytując jednocześnie pożądany ruch. Stylizując włosy, użyj produktu do modelowania, takiego jak pianka lub Perfect Liss [ Nowość: Perfect Liss Urban Style]. Ten ostatni wygładza włosy, ale ich nie prostuje. Na samym końcu polakieruj włosy, żeby się dobrze trzymały.

Nasza rada. Przed użyciem prostownicy warto nałożyć na włosy preparat termoaktywny, taki jak np. produkt niewymagający spłukiwania Brillance Absolue [Poprawne używanie środka pielęgnacyjnego termoaktywnego]. Tym sposobem włosy są chronione przed wysokimi temperaturami i pozostają w świetnej formie.

Dowiedz się wiecej
Porady
AUREA SANCHEZ-COLETTO
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

AUREA SANCHEZ-COLETTO
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ