Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak wysuszyć włosy, gdy zepsuje się suszarka?
Jak wysuszyć włosy, gdy zepsuje się suszarka?
Jak wysuszyć włosy, gdy zepsuje się suszarka?
Eksperci

Jak wysuszyć włosy, gdy zepsuje się suszarka?

Dział
Jest ranek, wychodzisz spod prysznica z mokrą głową i chcesz wysuszyć włosy. W tym momencie, na Twoje nieszczęście, zdajesz sobie sprawę, że nie możesz uruchomić swojej suszarki. W sytuacji, w której to jakże przydatne urządzenie odmawia Ci posłuszeństwa, będziesz musiała dać dowód swojej pomysłowości. Oto nasze rady.
 
Nie dysponując suszarką do włosów, trudno będzie uzyskać całkowicie suche włosy. Możesz jednak zmniejszyć ich poziom wilgotności. “Ważne jest, by dobrze je osuszyć. Po wypłukaniu włosów, skręć je tak, aby pozbyć się nadmiaru wody, a następnie je rozczesz. Następnie weź suchy ręcznik (niekoniecznie ciepły) i owiń nim swoją rękę. Pocieraj nim końcówki włosów w miejscach, które są najbardziej mokre lub tam, gdzie najtrudniej jest pozbyć się wody z włosów.” Idealnym rozwiązaniem w tym momencie będzie użycie drugiego, także suchego, ręcznika. Tym razem, opuść głowę do przodu i owiń włosy ręcznikiem włosy na całej ich długości i końcówkach.
 
Uważa się, że dzisiejsze ręczniki z mikrowłókien są bardziej wydajne niż ręczniki frotte. “Ten typ ręcznika wydaje się nieoceniony, kiedy wybieramy się na basen. Charakteryzuje go korzystny stosunek grubości ręcznika do jego zdolności absorpcyjnych, a ponadto nie zabiera dużo miejsca w Twojej torbie. Jednak, jest on mniej przyjemny dla skóry głowy”. Dlatego, nie ma to jak dobry ręcznik frotte!
 
Ewentualnie, możesz pozostawić włosy do samoczynnego wyschnięcia. Wiele osób uważa, że może mieć to negatywny wpływ na włókna włosowe i skórę głowy. “Wręcz przeciwnie, jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać naturalny rezultat. Prawdą jest natomiast, że w okresie jesienno-zimowym, nie zawsze można sobie pozwolić na wyjście z domu z mokrymi włosami, nawet jeżeli zostały one wcześniej osuszone ręcznikiem!”
 
Tym z Was, które zdecydują się na to rozwiązanie, radzimy używać produktów do stylizacji włosów, takich jak pianka, które pomogą zachować kształt ułożonej fryzury. “Przed wyjściem z domu, po prostu nałóż piankę na wilgotne włosy. Kiedy włosy wyschną będą stawały się twardsze i będziesz mogła je odpowiednio uczesać. Pochyl głowę do przodu, a następnie przeczesuj włosy palcami, by je ułożyć na nowo.”
 
Nasza rada: Choć nie masz sprawnej suszarki do włosów, zapewne posiadasz także inne urządzenia do stylizacji włosów! Jeżeli myślałaś, aby użyć w takiej sytuacji prostownicy lub lokówki, szybko o tym zapomnij. Urządzenia te powinny być używane na włosach suchych. Bardzo dobrym rozwiązaniem może być natomiast obrotowa szczotka do włosów, gdyż jej podmuch imituje suszarkę.
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ