Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak wybrać swoją fryzurę typu bob
Jak wybrać swoją fryzurę typu bob
Jak wybrać swoją fryzurę typu bob
Fryzura

Jak wybrać swoją fryzurę typu bob

Dział
Bob jest jedną z podstawowych form w świecie włosów. Fryzura ta ma tyle odmian, że z łatwością znajdziesz taką, która będzie pasować do twoich zachcianek i stylu. Nasz specjalista doradzi ci, jak dopasować tę niesamowitą i ponadczasową fryzurę do ciebie. 

Nie warto się ograniczać do stwierdzeń, że dany bob pasuje tylko do pewnego stylu. Nawet jeżeli na niektóre boby duży wpływ wywarły ikony kina. Dzięki tej fryzurze możesz się do nich upodobnić: dzięki karbowanemu do Marilyn Monroe, krótkiemu do Louise Brooks, a prostemu do Kleopatry. Tego ostatniego, rzecz jasna nikt nie widział, ale każdy potrafi go sobie wyobrazić.” Te porównania pozwalają porozumieć się fryzjerowi i klientce, bez używania skomplikowanych i niejasnych sformułowań technicznych.

Jak zapewne wiesz, we fryzjerstwie są dwa typy fryzur: fryzury typu bob i fryzury cieniowane. Musisz wybrać, albo jedno, albo drugie. Bob jest formą geometryczną, ustrukturowaną, której wszystkie boki są równe. Jeżeli zapomnisz o tej zasadzie, twoja fryzura będzie cieniowana. „Wielkim trendem tego roku jest fryzura na borsuka. Pełny bob, proste, pozwalający zachować maksimum objętości i dodać fryzurze charakteru.”

Jeżeli chodzi o resztę, to do ciebie należy sprawdzić co ci się podoba i w czym będzie ci dobrze. Powinnaś być otwarta nawet na te fryzury, na których ciąży wiele stereotypów. „Ci, którzy mówią, że osoby o okrągłym kształcie głowy nie mogą nosić boba, nie mają racji. Należy po prostu dostosować fryzurę przez odpowiednie dobranie długości.” Zapamiętaj kilka wskazówek. „Na przykład, wiedz, że asymetryczny bob (taki z włosami krótszymi z tyłu głowy) ma skłonność do wydłużania twarzy, a bob lekko cieniowany na końcówkach doda fryzurze objętości i podkreśli owal twarzy. Jest on idealny szczególnie dla cienkich włosów!”  

Nasza rada: Aby nadać bobowi więcej objętości, zastanów się nad grzywką. Możesz ją swobodnie dostosować do wybranej przez ciebie odmiany tej fryzury.

Dowiedz się wiecej

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ