Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak wybrać płaską szczotkę do włosów
Jak wybrać płaską szczotkę do włosów
Eksperci

Jak wybrać płaską szczotkę do włosów

Dział
Wybór szczotki nie jest trywialną czynnością! Jest bardzo ważny, aby zachować blask i zdrowie twoich włosów. Szczotka musi być idealnie dopasowana do twojego rodzaju i długości włosów. Odkryj szybko, wszystko co musisz wiedzieć zanim pójdziesz do kasy.

Twoja szczotka do włosów służy przede wszystkim do rozplątywania i czesania. Ale ma ona także inne funkcje. Stymuluje skórę głowy ponieważ wspomaga mikrokrążenie krwi pod skórą głowy, ale również usuwa nieczystości. Wybierz ją zatem uważnie i dbaj o nią! "Na co dzień, oczyszczaj ją z włosów, które na niej pozostają. Raz w miesiącu, myj ją letnią wodą z odrobiną szamponu, aby ją zdezynfekować.”

Szczotka płaska jest głównie przeznaczona do włosów prostych, półdługich lub długich. Te ostatnie wolą z resztą szczotki szerokie. Jeśli masz włosy faliste lub loki, szczotka okrągła okazuje się bardziej odpowiednia. Jeśli chodzi o włosy kręcone i bardzo kręcone, musisz mieć grzebień o szeroko rozstawionych zębach.

Zwróć teraz uwagę na włosie twojej szczotki. "Najlepsze szczotki są zrobione z sierści dzika. Są sprężyste i naturalne, idealne do delikatnego rozczesywania. Do włosów cienkich i delikatnych wybierz zatem ten typ szczotki.'' Inna opcja, to szczotki z nylonu. Ich włosie jest giętkie i dopasowują się do gęstych włosów. Są delikatne dla skóry głowy i zapobiegają łamaniu się włókien włosa.

Nasza rada: Czesanie to czynność ważna dla zdrowia włosów. Poświęć jej więc minimum 2 minuty dziennie, jedną rano i jedną wieczorem, przed pójściem spać. Głowa do dołu, czesz swoje włosy zaczynając od karku i idąc w górę, aż do czoła. Zrób tak z każdej strony, z obu stron Twojej naturalnej linii.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ