Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak wybrać odpowiedni szampon
Jak wybrać odpowiedni szampon

Jak wybrać odpowiedni szampon

Wybór szamponu dostosowanego do Twojego rodzaju włosów to podstawa. Jest on bowiem najważniejszym kosmetykiem, który ma kontakt z Twoimi włosami. Przygotowuje je na przyjęcie kolejnych odżywek do włosów oraz stanowi „dietetyczną” odżywkę samą w sobie dla tych z Was, które z kosmetyków do włosów używają wyłącznie szamponów.
 
Obecnie istnieją szamponu do każdego rodzaju i stanu włosów. Szampony do włosów suchych, cienkich, gęstych, kręconych, prostych, farbowanych pozwolą Ci zadbać o każdy rodzaj włosów. Powinnaś poznać rodzaj swoich włosów zanim kupisz szampon. „Nie bój się zapytać o radę Twojego fryzjera, który zasugeruje Ci najodpowiedniejszy dla Ciebie produkt.”
 
Jeżeli jesteś jedną z tych osób, które myją włosy bardzo często, powinnaś używać delikatnych szamponów, przystosowanych do częstego stosowania oraz myć nimi głowę tylko jeden raz. „Pozostałe osoby, to znaczy takie, które myją głowę raz do dwóch razy w tygodniu, mogą ją myć dwukrotnie. Pierwsze mycie pozwoli usunąć nieczystości i resztki użytych produktów stylizacyjnych. Drugie mycie będzie zabiegiem pielęgnacyjnym, podczas którego szampon może pozostać na włosach dłużej.”
 
W celu optymalnego stosowania szamponu, zalecamy wykonanie dwóch myć następujących po sobie, aby szampon mógł zadziałać na naturę i stan włosa. „Jeżeli myjesz głowę tylko jeden raz, Twoja skóra głowy w końcu przyzwyczai się do stosowanego przez Ciebie szamponu. Z biegiem czasu, może się więc on okazać mniej skuteczny.” Na przykład, jeżeli masz włosy suche, wybierz szampon odżywczy, który je nawilży oraz inny szampon zawierający keratynę, który nada Twoim włosom blasku.
 
Możliwych jest wiele kombinacji. Powinnaś jedynie zachować logikę przy wyborze swoich szamponów! „Skup się na stanie i rodzaju Twoich włosów. Na przykład, możesz dobrać dla siebie szampon do włosów cienkich oraz drugi do włosów suchych. Jeden do włosów farbowanych, który zastosujesz w połączeniu z szamponem do włosów gęstych lub cienkich. Rodzaje i stany włosów często się dopełniają, więc możesz to wykorzystać.”
 
Nasza rada: Zmieniaj szampony, którymi myjesz głowę w zależności od swoich priorytetów i potrzeby chwili. Na przykład, wyobraźmy sobie, że masz suche i farbowane włosy. Jeżeli uważasz, że brakuje im w szczególności nawilżenia, użyj podczas dwóch lub trzech myć głowy szamponu odżywiającego. Następnie zastosuj szampon do włosów farbowanych z pigmentem.
 
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź