Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak wybrać odpowiedni produkt do modelowania i utrwalania fryzury?
Jak wybrać odpowiedni produkt do modelowania i utrwalania fryzury?

Jak wybrać odpowiedni produkt do modelowania i utrwalania fryzury?

Istnieje wiele produktów, które mogą ci posłużyć do stworzenia i utrwalenia fryzury lub uzyskania wrażenia ruchu we włosach. Aby stosować je najefektywniej powinnaś wiedzieć, które z nich są najodpowiedniejsze i jak je stosować. 
 
Produkty do modelowania i utrwalania fryzury są zwykle niezbędne, jeżeli chcesz, aby twoja uczesana z pasją fryzura utrzymała się przez cały wieczór lub cały dzień. Czasami możesz mieć problem z wybraniem odpowiedniego produktu do stylizacji. „Trzy typy produktów pozwolą ci utrwalić efekt, który nadałaś twoim włosom: żele, lakiery i pianki. Każdy z tych produktów posiada zdolności utrwalające, ale nie używa się ich w ten sam sposób. Mogą jednak wystąpić pomiędzy nimi efekty synergii.”
 
Zacznijmy od pianki do stylizacji, którą stosuje się przede wszystkim po to, aby nadać fryzurze kształt. „Obecnie istnieją pianki, które utwardzają i pomagają utrzymać włosy. Są one szczególnie przydatne przy włosach cienkich. Zwiększają one bowiem objętość włosów i, tym samym, sprawiają, że łatwiej się one układają.” Pianki należy używać na mokrych włosach, a następnie układać je palcami. Ważne jest, żeby nie przesadzić z ilością aplikowanego produktu i nie nakładać go zbyt dużo w jednym miejscu. Może to doprowadzić do sytuacji, w której niektóre partie włosów będą sztywne.
 
Żele i lakiery to produkty służące do wykończenia fryzury. Chociaż można je również wykorzystywać do modelowania fryzury, jeżeli produkty te są nakładane stopniowo. Żel należy nakładać palcami. „Nałóż odrobinę żelu na dłoń, ogrzej go i wymodeluj włosy dobrze rozprowadzając produkt. Dzięki temu, będziesz mogła uformować i utrwalić fryzurę!”
 
Lakieru należy używać z założenia do wykończenia fryzury, ale może być on również stosowany podczas stylizacji, pozwalając na utrwalenie każdego etapu przygotowania fryzury. „Jeżeli chcesz używać lakieru do ułożenia fryzury, wybierz lakier średnio mocny. Jeżeli chcesz po prostu utrwalić włosy, wybierz mocny lakier.” Trzymaj w torebce małe opakowanie lakieru. Na pewno przyda się, jeżeli będziesz potrzebowała dokonania szybkiego retuszu fryzury w ciągu dnia lub podczas wieczornego spotkania.
 
Nasza rada: Nie przesadzaj z codziennym użytkowaniem tych produktów. Możesz lekko spryskać włosy lakierem w rana, ale na pewno nie należy zużywać w tym celu połowy opakowania sprayu! W dłuższym okresie i przy większych dawkach, produkty te mogą osłabiać twoje włosy.
 
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź