Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak właściwie używać lokówki?
Jak właściwie używać lokówki?
Pielęgnacja

Jak właściwie używać lokówki?

Dział
Wybrałaś już swoją lokówkę do włosów. Jest  idealna i dokładnie spełnia Twoje oczekiwania. Ale czy wiesz, jak jej używać, by powstały piękne loki? Zanim popełnisz jakiś błąd, przeczytaj rady naszego eksperta, które pomogą Ci sprawić, że lokówka stanie się Twoim najlepszym sprzymierzeńcem w sferze modelowania fryzur!
 
Zanim weźmiesz do ręki swoją lokówkę, zastanów się, czy to rzeczywiście dobry moment! „Zawsze powtarzamy naszym klientkom, że loki będą najtrwalsze wtedy, gdy zostaną wykonane na włosach umytych dzień wcześniej. Na świeżo umytych włosach trudno będzie otrzymać pożądaną formę.” Nie wahaj się pomóc sobie kosmetykami do włosów, aby ustrukturyzować swoje loki. „Jeżeli chciałabyś uzyskać solidne i trwałe loki, wybierz piankę do włosów. Aby uzyskać bardziej elastyczną fryzurę, wystarczy Ci definizer loków.” Oba kosmetyki zaleca się stosować na włosy mokre, co pozwoli je ochronić i utrwalić loki.
 
Gdy Twoje włosy będą już odpowiednio przygotowane, możesz przystąpić do modelowania pięknych loków. Pamiętaj, że lokówkę można stosować wyłącznie na suchych włosach. „Wysusz zatem wcześniej swoje włosy suszarką, aby nie narazić ich na spalenie pod wpływem ciepła lokówki.” Następnie weź lokówkę o odpowiedniej średnicy, w zależności od rezultatu, który chcesz uzyskać (im większa średnica lokówki, tym większe będą loki i vice versa). „Możesz wybrać tylko niektóre partie włosów i poddać je lokowaniu. Nie musisz też wykonywać loków na całej długości włosów - jest to bardzo pracochłonne!”
 
Aby właściwie używać lokówki, owiń pasmo włosów wokół grzałki lokówki na całej jej długości tak, aby jej ciepło rozeszło się równomiernie po włosach. „Wykonaj tę czynność dość energicznie. Lokówka mocno ogrzewa włosy, więc aby chronić zdrowie swoich włosów, unikaj zbyt długiego pozostawiania owiniętych pasm wokół lokówki.  Szybko nakręć włosy na lokówkę, odczekaj kilka chwil, a następnie wysuń ją uwalniając lokowane pasmo włosów i odczekaj aż włosy ostygną.” Aby posługiwać się lokówką jak prawdziwy profesjonalista, trzymaj ją zawsze do góry nogami, tzn. końcówką skierowaną do ziemi!
 
Gdy używasz lokówki do włosów, uważaj, by nie połamać lub nie zniszczyć włosa. „Okrągła metalowa część lokówki nadaje Twoim włosom kształt loków, za to jej wierzchni element zaciskowy jest z reguły chropowaty lub ma zagłębienia. Zwróć uwagę,  by każde pasmo było równomiernie rozłożone na grzałce. Pozwoli to uniknąć zniszczenia włosów.
 
Nasza rada: Jeśli masz długie włosy, lokuj je na dwa razy. Włos mógłby nadto się nagrzać w czasie, w którym zawijałabyś go na lokówkę na całej jego długości.
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ