Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak używać prostownicy do włosów?
Jak używać prostownicy do włosów?

Jak używać prostownicy do włosów?

Chcąc uzyskać zdrowe i idealnie proste włosy, powinnaś wybrać odpowiednią prostownicę, a także prawidłowo ją stosować. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak to robić.
Zanim użyjesz prostownicy, wysusz włosy za pomocą suszarki. Twoje włosy powinny być suche w 95%. „Niektóre prostownice mogą być używane na mokre włosy, ale rezultat jest gorszy niż w przypadku włosów suchych. Prostowanie wilgotnych włosów wpływa źle na ich kondycję.”
Po wysuszeniu włosów użyj termoochronnego sprayu wygładzającego, który zabezpieczy je przed wysoką temperaturą. Jednocześnie ułatwi on prostowanie. „Spryskaj nim włosy trzy razy z każdej strony. Następnie przeczesz włosy grzebieniem, aby spray równomiernie pokrył twoje włosy. Teraz jesteś gotowa na kolejny etap: prostowanie.”
Po włączeniu musisz poczekać kilka minut, aby twoja prostownica osiągnęła odpowiednią temperaturę. Prostuj nią cienkie pasma włosów, co zapewni lepszy efekt  – tj. idealnie proste włosy.
Zacznij u nasady włosa i przeciągaj aż do końcówek, lekko, ale stanowczo. „Powinnaś starać się przesuwać prostownicę po paśmie włosów tylko jeden raz, by uzyskać idealnie proste włosy bez potrzeby ich powtórnego prostowania.”
Zanim schowasz prostownice upewnij się, że zdążył już ostygnąć. Unikaj przechowywania jej w wilgotnych miejscach, takich jak łazienka, w których mogłabyś przypadkowo doprowadzić do spięcia. Nie zawijaj również kabla wokół prostownicy, gdyż w ten sposób możesz go uszkodzić.
Nasza rada: Aby uzyskać doskonale proste, lśniące i gładkie włosy, zwróć uwagę na to, aby prostownica była w ciągłym ruchu i nie zatrzymuj jej na prostowanym paśmie w jednym miejscu. Trzy sekundy powinny wystarczyć. Zaczynaj zawsze od włosów spod spodu i pracuj prostownicą na kolejnych warstwach.
 
 © DR © Jean Louis David
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Niezbędne w tym sezonie