Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak używać odżywek bez spłukiwania?
Jak używać odżywek bez spłukiwania?
Pielęgnacja

Jak używać odżywek bez spłukiwania?

Dział
Odżywki bez spłukiwania są obecnie niezastąpionymi produktami do pielęgnacji włosów. Stanowiąc dopełnienie codziennej pielęgnacji włosów oraz oferując szybkie działanie pod presją czasu, odżywki te stały się nieodzownymi kosmetykami w każdej łazience. Chcąc zmaksymalizować ich efekty, zastosuj się do naszych rad.
 
Odżywki bez spłukiwania mogą mieć formę sprayu lub kremu. „W salonach Jean Louis David, odżywki bez spłukiwania nazywane są sprayami dwufazowymi. Aplikuje się je na kolejne pasma włosów, a następnie przeczesuje włosy grzebieniem, aby dobrze odżywka była po nich dobrze rozprowadzona. Z kolei, odżywki bez spłukiwania w postaci kremów rozprowadza się rękoma na całości włosów, również przeczesując na końcu włosy grzebieniem, by odżywka pokrywała je równomiernie.” Polecamy jednak odżywki w postaci sprayów, które są dostosowane do wszystkich rodzajów włosów. Odżywki w kremie mogą bowiem obciążać szczególnie cienkie włosy.
 
Jeżeli chodzi o stosowanie, najlepiej jest nakładać odżywkę na wilgotne, lekko osuszone włosy. „Przede wszystkim dlatego, że jest to praktyczny sposób, by równo rozprowadzić odżywkę na włosach, ale także dlatego, że ułatwia ona modelowanie. Działanie odżywki bez spłukiwania aktywowane jest w momencie suszenia włosów. Reguła ta dotyczy m.in. sprayu termoaktywnego Keratin Therapy, który zaczyna oddziaływać na włókna włosowe dopiero w momencie ich suszenia.
 
Ponadto, odżywki bez spłukiwania ułatwiają rozczesywanie. Jest to dodatkowa pomoc dla tych z Was, których włosy się mocno plączą. „Jeżeli masz czas, możesz umyć włosy szamponem, nałożyć na nie odżywkę, a następnie zastosowanie odżywkę bez spłukiwania. Jeżeli natomiast spieszy Ci się, umyj włosy szamponem, a następnie spryskaj je tylko odżywką bez spłukiwania. I w tym przypadku rozczesywanie powinno być łatwiejsze.”
 
Nasza rada: Staraj się unikać stosowania odżywek bez spłukiwania na suchych włosach, jeżeli twoim celem jest wyłącznie korekta drobnych niedoskonałości fryzury. Po jej aplikacji, włosy staną się siłą rzeczy mokre. Powinnaś mieć więc wtedy pod ręką suszarkę, by wysuszyć swoje włosy, a także po to, by zaktywizować działanie odżywki. Nie jest to więc najpraktyczniejsza metoda na korektę fryzury…
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ