Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak używać kokówek?
Jak używać kokówek?
Jak używać kokówek?
Fryzura

Jak używać kokówek?

Dział
Kokówki znajdują zastosowanie przy tworzeniu większości fryzur. Jednakże, nie zawsze oczywiste jest, które wybrać. Jaki kształt będzie najbardziej odpowiedni? W jakich fryzurach przydadzą się najbardziej? Rozwiewamy wasze wszystkie wątpliwości.
 
„Istnieją dwa rodzaje kokówek: kokówki o jednym boku płaskim i drugim karbowanych oraz takie, które mają dwa boki proste. Karbowany bok kokówki powinien być zawsze u góry. Oba modele mają podobne zastosowanie, jednak warto wybierać raczej te, które mają jeden brzeg karbowany,  gdyż lepiej trzymają włosy. Na przykład, do upięcia klasycznego koka tancerki nalej jest użyć kokówek o karbowanym boku. Można je też wykorzystać, aby wpiąć do koka odstające kosmyki włosów.” Wielkość kokówki będzie zależała od rodzaju włosów i tego, jak wiele włosów, chcemy nią zebrać. Im dłuższe i grubsze włosy, tym kokówka powinna być większe, i na odwrót.
 
Nie zawsze łatwo jest sprawić, by kokówka utrzymała się we włosach. „Trzeba się w tym wprawić, ale z reguły przychodzi to bardzo szybko. Należy wpiąć ją we włosy, a następnie przesunąć w przeciwnym kierunku, tak, by znalazła się tuż przy głowie.”
 
Kokówki nie służą jedynie do wykonywania koków. „Będą one dobrą alternatywą dla lokówki, jeżeli chcesz pokręcić sobie włosy. Technikę tę często stosują profesjonalni fryzjerzy. Weź kokówkę, zakręć na nią kosmyk włosów, zaciśnij, a następnie ogrzej ją prostownicą. W rezultacie otrzymasz piękne loki. Kokówki tym samym zastępują papiloty, które były niegdyś stosowane do tworzenia tego typu fryzur.” Kokówki mogą więc także służyć do modelowania włosów, nie tylko do ich upinania. Mają także zastosowanie jako ozdoby, które urozmaicają fryzurę.
 
Nasza rada: Wybieraj kokówki o plastykowych końcówkach. Inne rodzaje kokówek są nieporęczne przy upinaniu fryzur, a co więcej mogą zniszczyć włosy.
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ