Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak używać gumek z haczykiem?
Jak używać gumek z haczykiem?
Jak używać gumek z haczykiem?
Trendy i styl

Jak używać gumek z haczykiem?

Dział
Profesjonalni fryzjerzy są ich zwolennikami. Jednak dla wielu z Was, sposób ich użycia jest niejasny i rzadko je stosujecie. Nie da się jednak ukryć, że jest to najlepszy rodzaj gumki do upinania włosów. Zdradzamy Wam wszystkie tajemnice tego użytecznego przyboru do włosów!
 
Gumka z haczykiem to zwykła gumka, z tą jednak różnicą, że jej oba końce nie są połączone, lecz zakończone malutkimi haczykami. „Gumka ta jest niezwykle prosta w użyciu i służy do zwykłego upinania włosów, między innymi w kucyka. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś ją następnie ukryła, na przykład, pod dowolnymi akcesoriami do włosów lub samymi włosami, jeżeli miejsce upięcia stanowi bazę dla innej fryzury, jak na przykład wysoki kok.
 
Gumka z haczykiem pozwala solidnie upiąć włosy. Cecha ta wyróżnia ją na tle innych tego typu przyborów do włosów. Klasyczną gumkę okręcamy wokół włosów dwa do trzech razy i wcale nie możemy być pewne, że będą się one dobrze trzymać. Często też zmuszone jesteśmy poprawiać upięcie kucyka kilkukrotnie w ciągu dnia. Natomiast, raz upięte włosy przy pomocy gumki z haczykiem, nie będą wymagały żadnej późniejszej korekty!”
 
Gumkę tę należy używać na suchych włosach, gdyż na włosach mokrych mogłaby ona pozostawić po sobie ślady. Nie obawiaj się, w żadnym wypadku nie zniszczy ona Twoich włosów. „Aby ją prawidłowo założyć, zbierz włosy, które masz zamiar upiąć, przyłóż pierwszy haczyk w miejscu upięcia, a następnie owiń gumkę wokół włosów, przytrzymując powstały w ten sposób kucyk kciukiem. Gdy uznasz, że gumka jest już solidnie zawiązana, wepnij drugi jej haczyk w miejscu upięcia. Haczyki gumki z łatwością ukryjesz pod innymi akcesoriami do włosów.
 
Nasza rada: Nie ma zastrzeżeń co do stosowania gumek z haczykiem. Nie polecamy ich jedynie osobom o wyjątkowo cienkich włosach. Powinnaś się do nich przekonać, tym bardziej, że są one dostępne w różnych kolorach. Z pewnością i Ty znajdziesz wśród nich model, który idealnie wpasuje się w Twoje włosy.
 
Dowiedz się wiecej

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ