Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak uniknąć szybkiego przetłuszczania się włosów?
Jak uniknąć szybkiego przetłuszczania się włosów?
Eksperci

Jak uniknąć szybkiego przetłuszczania się włosów?

Dział
Wszystkie rodzaje włosów mogą borykać się z problemem szybkiego przetłuszczania się. Nie panikuj. Pamiętaj, że można temu zapobiec. Wystarczy, że zastosujesz się do kilku rad profesjonalistów.
 
Włosy, które szybko przetłuszczają się to wielokrotnie włosy zbyt często myte. „W miarę możliwości, staraj się robić przerwy pomiędzy myciami głowy. Najlepiej myj je tylko dwa razy w tygodniu. Trzy razy w tygodniu, to już za dużo. Chcąc myć włosy codziennie, pamiętaj, że jest jeden warunek: powinnaś używać szamponów o neutralnym pH, które są przystosowane do częstego mycia. Nie pobudzają one do pracy gruczołów łojowych i w konsekwencji, skóra nie będzie po nich aż tak tłusta.”
 
Istnieją szampony zapobiegające przetłuszczaniu się włosów. „Szampony te regulują wydzielanie sebum w gruczołach łojowych. To właśnie sebum sprawia, że włosy stają się tłuste. Używaj szamponów do włosów przetłuszczających się i zadbaj o włosy na długości aż po końcówki. Są to partie, które są bardziej przesuszone niż włosy u nasady. Nawilżaj je więc odżywkami i maskami, aby przeciwdziałać wysuszającym właściwościom szamponu.”
 
Suchy szampon będzie twoim sprzymierzeńcem w walce z tłustymi włosami. „Nie jest to, co prawda, kosmetyk pielęgnacyjny, ale pozwala odświeżyć włosy w ciągu dnia. Używaj go, aby przesunąć mycie głowy np. o jeden lub dwa dni.
 
Nasza rada: Jeżeli należysz do osób, które myją włosy codziennie, staraj się delikatnie obchodzić ze skórą głowy. Jest ona bardzo wrażliwa. Skoncentruj się raczej na włosach na długości aż po końcówki.
 
© DR  © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ