Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak uniknąć śladów po farbowaniu?
Jak uniknąć śladów po farbowaniu?

Jak uniknąć śladów po farbowaniu?

Kiedy farbujesz włosy w domu, nie zawsze jesteś w stanie nad wszystkim zapanować! Nie jest więc wykluczone, że zdarzy ci się ufarbować przy okazji fragment skóry... Zamiast panikować, przeczytaj, jak uniknąć śladów po farbowaniu oraz jak się ich pozbyć, jeżeli będzie taka potrzeba.
 
Przy farbowaniu włosów zachodzi proces utleniania. Farba farbuje twoje włosy, ale nie tylko. Jeżeli nie jest właściwie nałożone, może także ufarbować skórę głowy, a nawet krawędzie skóry twarzy. „W domu z reguły wykonujesz zabieg koloryzacji samodzielnie i nie masz często techniki profesjonalisty. Brak doświadczenia może sprawić, że przez przypadek ufarbujesz skórę głowy lub inny fragment skóry. Bądź uważna, bo 90% wszystkich śladów można usunąć już podczas farbowania!”
 
Zanim zaczniesz farbować włosy, odpowiednio się zabezpiecz. „Użyj tłustego kremu nawilżającego i posmaruj nim krawędzie twarzy na granicy włosów. Nie zapomnij posmarować nim uszu oraz skóry za uszami.” Innym produktem, z którego możesz skorzystać jest żel. Ten kosmetyk stylizacyjny równie dobrze chroni skórę, jak krem.
 
Jeżeli masz już ślady po farbowaniu, poznaj metody, jak się ich pozbyć. Najprostszy sposób, to potrzeć ufarbowanym kosmykiem włosów plamę na skórze. Nie trzyj zbyt mocno. Pamiętaj, że obchodzisz się z produktem utleniającym! Trzyj więc delikatnie, aby uniknąć zaczerwienienia się skóry. Większość plam powinna tym sposobem zniknąć.
 
Jeżeli pofarbowana została skóra głowy, niezbędne będzie, tzw. spienienie farby. „Zanim spłuczesz włosy, wylej na głowę kilka kropel wody, a następnie, trzymając głowę spuszczoną w dół, wykonaj ruch, jak podczas mycia głowy. To właśnie w tym momencie pozbędziesz się pofarbowanych miejsc na skórze głowy. Czynność ta sprawi także, że twoje włosy będą bardziej lśnić.” Nie wahaj się dodawać coraz to więcej i więcej wody przy „myciu” świeżo pofarbowanych włosów! Chcąc uzyskać optymalny rezultat, masuj włosy przez około 3 do 4 minut.
 
Nasza rada: Jeżeli pomimo wykonywanych zabiegów, wciąż masz na skórze plamy po farbowaniu, udaj się do swojego fryzjera, który usunie je za pomocą profesjonalnych chusteczek o intensywniejszym działaniu. Możesz też uzbroić się w cierpliwość. Ślady po farbowaniu powinny zniknąć z czasem!
 
© DR © Jean Louis David
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź