Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak uniknąć śladów po farbowaniu?
Jak uniknąć śladów po farbowaniu?
Eksperci

Jak uniknąć śladów po farbowaniu?

Dział
Kiedy farbujesz włosy w domu, nie zawsze jesteś w stanie nad wszystkim zapanować! Nie jest więc wykluczone, że zdarzy ci się ufarbować przy okazji fragment skóry... Zamiast panikować, przeczytaj, jak uniknąć śladów po farbowaniu oraz jak się ich pozbyć, jeżeli będzie taka potrzeba.
 
Przy farbowaniu włosów zachodzi proces utleniania. Farba farbuje twoje włosy, ale nie tylko. Jeżeli nie jest właściwie nałożone, może także ufarbować skórę głowy, a nawet krawędzie skóry twarzy. „W domu z reguły wykonujesz zabieg koloryzacji samodzielnie i nie masz często techniki profesjonalisty. Brak doświadczenia może sprawić, że przez przypadek ufarbujesz skórę głowy lub inny fragment skóry. Bądź uważna, bo 90% wszystkich śladów można usunąć już podczas farbowania!”
 
Zanim zaczniesz farbować włosy, odpowiednio się zabezpiecz. „Użyj tłustego kremu nawilżającego i posmaruj nim krawędzie twarzy na granicy włosów. Nie zapomnij posmarować nim uszu oraz skóry za uszami.” Innym produktem, z którego możesz skorzystać jest żel. Ten kosmetyk stylizacyjny równie dobrze chroni skórę, jak krem.
 
Jeżeli masz już ślady po farbowaniu, poznaj metody, jak się ich pozbyć. Najprostszy sposób, to potrzeć ufarbowanym kosmykiem włosów plamę na skórze. Nie trzyj zbyt mocno. Pamiętaj, że obchodzisz się z produktem utleniającym! Trzyj więc delikatnie, aby uniknąć zaczerwienienia się skóry. Większość plam powinna tym sposobem zniknąć.
 
Jeżeli pofarbowana została skóra głowy, niezbędne będzie, tzw. spienienie farby. „Zanim spłuczesz włosy, wylej na głowę kilka kropel wody, a następnie, trzymając głowę spuszczoną w dół, wykonaj ruch, jak podczas mycia głowy. To właśnie w tym momencie pozbędziesz się pofarbowanych miejsc na skórze głowy. Czynność ta sprawi także, że twoje włosy będą bardziej lśnić.” Nie wahaj się dodawać coraz to więcej i więcej wody przy „myciu” świeżo pofarbowanych włosów! Chcąc uzyskać optymalny rezultat, masuj włosy przez około 3 do 4 minut.
 
Nasza rada: Jeżeli pomimo wykonywanych zabiegów, wciąż masz na skórze plamy po farbowaniu, udaj się do swojego fryzjera, który usunie je za pomocą profesjonalnych chusteczek o intensywniejszym działaniu. Możesz też uzbroić się w cierpliwość. Ślady po farbowaniu powinny zniknąć z czasem!
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ