Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak ukryć pierwsze siwe włosy
Jak ukryć pierwsze siwe włosy
Eksperci

Jak ukryć pierwsze siwe włosy

Dział
Jak tylko pierwszy siwy włos wybije się na powierzchnie skóry głowy, zaczyna się panika na pokładzie. Jednak chodzi o naturalny fenomen, który może spotkać każdą kobietę, niezależnie od wieku. Odkryj jakie masz opcje pozbycia się pierwszych siwych włosów. 

Włos nie siwieje z dnia na dzień. Ma to miejsce stopniowo, aż w pewnym momencie staje się widoczne dla Twoich oczu. „Chodzi o naturalny proces. Wraz z utratą przez włos melaniny, traci on swoją barwę. Staje się więc siwy i może również zmienić strukturę. Może stać się cieńszy lub, przeciwnie, grubszy.”

Musisz wiedzieć, że nie ma określonego wieku, w którym pojawiają się pierwsze siwe włosy. Najczęściej ma to miejsce w wieku około 35-40 lat, jednak nie ma ustalonej reguły! To co jest ważne, to aby umieć z tym żyć. „Wbrew powszechnej opinii, jeżeli masz ochotę wyrwać jeden lub dwa siwe włoski, nie wrócą one podwójnie. To tylko legenda!”

Jeżeli masz zaledwie kilka siwych włosów, trwałe farbowanie nie musi być jedynym rozwiązaniem. Czasowa koloryzacja również spełnia swoją rolę, gdyż maskuje je, jednocześnie pozwalając Tobie zachować naturalny kolor. „Jeżeli siwe włosy stanowią 30-40% Twoich włosów, będziesz musiała raczej wybrać coś bardziej efektywnego na dłuższy okres. Dzisiaj istnieją już techniki bez utleniania, które pozwalają pokryć siwe włosy i jednocześnie nie pozwalają im utracić swój blask.”

Nasza rada: Aby zachować piękny kolor i zdrowe jasne włosy, musisz pielęgnować je w domu. W pierwszym przypadku przy pomocy produktów do włosów farbowanych  w drugim , przy pomocy produktów do włosów białych, które powinnaś stosować na zmianę z normalnym szamponem. 

© DR © Jean Louis David
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ