Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak tapirować włosy
Jak tapirować włosy

Jak tapirować włosy

Nie ważne czy masz krótkie, długie, cienkie czy grube włosy, tapirowanie pozostaje idealnym rozwiązaniem, aby dodać im objętości i tekstury. Oto kilka rad jak najprościej natapirować włosy. 
Tapirowanie włosów polega na przeciąganiu włókien w stronę cebulek i tym samym, nadaniu im większej objętości jak również tekstury i gęstości. Pozwala to również na długotrwałe utrzymanie fryzury i ruchu we włosach. Oto sprytna i łatwa rada, która nie ma żadnego wpływu na włókna twoich włosów: „Jeżeli chcesz przypominać Jimmiego Hendrixa, musisz wytapirować włosy na całej głowie, w przeciwnym wypadku, gdy chcesz po prostu dodać trochę ruchu twojej fryzurze, wystarczy wytapirować tylko część włosów. Jeśli chcesz zrobić koka natapiruj włosy u góry głowy, natomiast jeśli chcesz dodać swojej fryzurze objętości wytapiruj włosy w połowie ich długości i na końcówkach.”
Tapirować można wszystkie rodzaje włosów, należy jednak uważać, aby nie przesadzić. Na przykład, tapirowanie cienkich włosów pozwala nadać im tekstury. „Jednak nie należy przesadzać, gdyż może to skończyć się przesunięciem zbyt dużej części materii w stronę cebulek. Trzeba natapirować wystarczającą ilość włosów, aby podtrzymać fryzurę i dodać jej objętości.” Tapirowanie włosów krótkich jest również wykonalne i potrzebne do zrobienia klasycznego koka lub koka w stylu "banan". „Podsumowując, tapirowanie daje podstawę do dalszej pracy nad włosem.”
Nie ma nic prostszego niż tapirowanie! W miarę możliwości unikaj tapirowania na włosach zbyt świeżych. Są zbyt gładkie, przez co efekt utrzyma się krócej… „Wybierz fragment, który chcesz natapirować i oddziel go od reszty włosów. Wydziel 2-3 centymetrowy kosmyk i przytrzymaj go w powietrzu. Następnie przeciągaj włosy grzebieniem do cebulek, w głąb głowy.” Ta sztuczka pozwala uczynić tapirowanie niewidocznym.
Dla długotrwałego efektu, spryskaj włosy lakierem przed tapirowaniem, dzięki czemu będą się lepiej trzymać. Rozpyl go przy cebulkach. Nad tak przygotowanymi włosami będzie łatwiej pracować. 
Nasza rada: Aby utrzymać efekt gładkości po tapirowaniu, na przykład na koku, użyj szczotki. Wygładź nią delikatnie powierzchnię. W rezultacie włosy będą sprawiały wrażenie prostych, a twój tapir zostanie zachowany pod nimi.
© DR © Jean Louis David
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź