Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak zapuścic włosy?
Jak zapuścic włosy?
Jak zapuścic włosy?
Nowości

Jak szybko zapuścić włosy?

Dział

Jak szybko zapuścić włosy?


„Chcę mieć długie i piękne włosy" – brzmi prosto. Ale jakie kroki trzeba istotnie przedsięwziąć, aby stać się posiadaczką zdrowych i szybko rosnących włosów? Bez wątpienia należy zadbać zarówno o dietę, jak i właściwą pielęgnację. Włosy rosną średnio ok. 1 cm miesięcznie, choć zdarzają się odstępstwa od tej reguły. Na tempo wzrostu ma wpływ wiele czynników, takich jak uwarunkowania genetyczne, tryb życia oraz ogólna kondycja organizmu. Zastosuj się do kilku podstawowych zasad, a nim się obejrzysz, jak twoje włosy odwdzięczą ci się pięknym wyglądem.

Dieta


Włosy są tkanką martwą i najważniejsze jest wzmocnienie ich od zewnątrz, dlatego uwzględnij w swoim jadłospisie produkty bogate w witaminy i minerały, które stanowią bazę dla zdrowych włosów. Odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w białko, może znacznie poprawić ich kondycję. W twojej diecie nie może zabraknąć także witamin i minerałów. Niedobór odpowiednich mikroelementów w organizmie, przyczynia się do niszczenia, łamania, wypadania, a także spowolnienia procesu wzrastania włosa. Jedz dużo ryb (zawierają kwasy omega-3), drobiu, otrębów pszennych, roślin strączkowych, owoców jagodowych, serów, jaj oraz wszystkich produktów, które są bogate w witaminy: A, B, E, C i minerały: żelazo, cynk, selen, krzem, miedź i mangan. Wprowadź do swojej diety także orzechy, pestki (dyni, słonecznika), naturalne oleje: oliwę z oliwek, olej sezamowy, olej z pestek dyni i winogron. Staraj się pić dużo wody, minimum 6-8 szklanek dziennie. W ten sposób wypłuczesz z organizmu toksyny, które hamują proces wzrostu włosów.

Jak dbać o włosy?


Włosy zdrowe na końcach są bardziej odporne, dlatego bardzo ważne jest regularne podcinanie końcówek. Uszkodzony włos będzie niszczył się coraz bardziej. Choć włosy zyskają na długości, nie będzie to widoczne ze względu na połamane i rozdwojone końcówki.
Na stan włosów niekorzystnie wpływają także wszelkie urządzenia przeznaczone do stylizacji włosów, takie jak suszarka, prostownica czy lokówka. Oczywiście, najlepiej byłoby pozwolić włosom schnąć samoistnie, ale w praktyce, nie jest łatwo wprowadzić tę zasadę w życie, zwłaszcza w zimie. Kiedy rezygnacja z suszarki lub prostownicy jest niemożliwa, zadbaj przynajmniej, aby podczas stylizowania włosów zmniejszyć temperaturę urządzenia oraz stosować kosmetyki termoochronne, które zabezpieczają włosy przed wysoką temperaturą. Najlepszym rozwiązaniem jest używanie suszarki, która posiada opcję zimnego nadmuchu. Dzięki temu, włosy są bardziej lśniące a ich łuski domykają się. Warto pamiętać także o pobudzaniu krążenia w skórze głowy oraz regularnym szczotkowaniu, które dobrze wpływa na mieszki włosowe i prowadzi do szybszego wzrostu włosów. Do masażu głowy świetnie sprawdzą się olejki: z kokosa, orzecha lub drzewa sandałowego. Możesz też spróbować naturalnych metod, przygotowując samodzielnie maskę do włosów, np. z białka jajek. Jedną z naturalnych metod wzmacniania cebulek, przyspieszania wzrostu włosów oraz odżywienia skóry głowy jest przeprowadzanie tzw. wcierek, które cieszą się coraz większą popularnością. Można przygotować je samodzielnie, np. z czarnej rzepy lub zaopatrzyć się w gotowe wcierki, dostępne w aptekach i sklepach.

Pielęgnacja


Optymalne nawilżenie skóry głowy i włosów zwiększa odporność na wysuszenie i złamania, dlatego stosuj regularnie odżywki (po każdym myciu) oraz maski do włosów (minimum raz w tygodniu). Używaj też kosmetyków, które ułatwiają rozczesywanie oraz stanowią barierę ochronną przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak słońce i wiatr. Ogranicz za to używanie środków do stylizacji, które obciążają strukturę włosów oraz hamują ich wzrost. Postaraj się zrezygnować z lakieru do włosów, który w swoim składzie zawiera wysuszający włosy alkohol.
Ważne jest także używanie odpowiednich narzędzi do rozczesywania. Najlepsze narzędzia i akcesoria do włosów są wykonane z naturalnego włosia. Podczas snu pozwól odpocząć także swoim włosom. Nie wiąż ich ciasno i nie upinaj, najlepiej niech leżą swobodnie.
Bądź cierpliwa
Niektórzy mają uwarunkowaną genetycznie długość, do której rosną włosy. Wtedy ani dieta, ani używanie odpowiednich kosmetyków czy suplementacji nie spowoduje zmian długości fazy wzrostu włosa. Jest to kwestia bardzo indywidualna, jednak stosując się do kilku zasad, zapuścisz włosy szybciej i z lepszym rezultatem. Pamiętaj jednak, aby uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze efekty zobaczysz najwcześniej po 2-3 miesiącach stosowania się do powyższych zasad. Możesz też wspomóc swoje włosy suplementami witaminowymi, ale samo stosowanie tego rodzaju środków nie wystarczy, by kondycja włosów z dnia na dzień uległa poprawie.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ