Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD

Jak sprawić, by włosy były uniesione u nasady?

Jak podnieść włosy u nasady? Sprawdzone sposoby.

Włosy pozbawione objętości są płaskie i oklapnięte, przez co sprawiają wrażenie nieświeżych. Uniesienie włosów u nasady sprawi, że fryzura od razu nabiera objętości i o wiele lepiej się prezentuje. Jeśli masz z natury grube i ciężkie kosmyki, możesz poprawić ich wygląd stosując różnego rodzaju fryzjerskie triki. Są one pomocne także w przypadku cienkich i delikatnych włosów, które - choć bardziej podatne na modelowanie też często potrzebują zwiększenia objętości. W uzyskaniu efektu pełnej fryzury i włosów odbitych u nasady pomogą ci również profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, dzięki którym będzie on łatwiejszy do uzyskania i dużo trwalszy. Dowiedz się co zrobić, by unieść włosy u nasady i wykreować z nich naturalne i trwałe fryzury!

Włosy rosną pod pewnym kątem, na co nie ma się wpływu. Jedną z przyczyn płaskich, oklapniętych fryzur może być ich niewłaściwa pielęgnacja i używanie nieodpowiednich kosmetyków. Dlatego też, nie używaj odżywek bez spłukiwania, ponieważ te, z reguły bardziej obciążają pasma. Jeśli już stosujesz taki produkt, aplikuj go z umiarem oraz pryskaj włosy nie u samej nasady, ale mniej więcej od połowy ucha, z odległości około 15cm.

„Jeżeli masz podatne i ciężkie włosy, nie unikniesz problemu oklapniętych kosmyków... 
Uniesienie u nasady ciężkich włosów jest niezwykle trudne, za to łatwiej jest nadać
objętości włosom cienkim." - Vanessa Giani

Kosmetyki stylizujące pomogą unieść włosy u nasady


W uzyskaniu efektu włosów podniesionych u nasady pomogą ci odpowiednie produkty stylizacyjne. Dzięki ich regularnemu stosowaniu uzyskasz trwalszy rezultat, a ciężkie włosy dłużej będą cieszyć oko większą objętością.
Według profesjonalistów Jean Louis David, jednym z najlepszych produktów, który pozwala unieść włosy u nasady, jest pianka stylizująca, zastosowana na wilgotne pasma. Za jej sprawą, włosy staną się elastyczniejsze i będą się lepiej układały. Nałóż odrobinę pianki na dłoń, następnie zanurz w niej grzebień i przeczesz włosy. Dzięki temu, produkt będzie równomiernie rozprowadzony na całych pasmach. Dopasuj także rodzaj pianki do swoich potrzeb i typu włosów – możesz skorzystać z produktu nadającego objętość, przeznaczonego do włosów kręconych, mocno utrwalającego czy opracowanego specjalnie do włosów farbowanych, który także chroni kolor przed blaknięciem i matowieniem.
Innym sposobem może być użycie sprayu utrwalającego na wilgotne włosy (np. z linii Urban Style Design Spray), którym spryskasz kosmyki u nasady, a następnie wymodelujesz swoją fryzurę. Produkt nie tylko nada objętości włosom, ale także utrwali efekt. Szczególnej uwadze polecamy również puder do włosów, nadający objętość i unoszący kosmyki u nasady, który świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy ma się niewiele czasu na układanie fryzury lub trzeba ją odświeżyć po całym dniu.

Jak modelować włosy, aby były uniesione u nasady?

Jednym z najbardziej istotnych elementów podczas modelowania włosów jest ich odpowiednie suszenie. Przede wszystkim, unikaj gorącego nawiewu, który sprawia, że włosy szybciej się przetłuszczają. Susz włosy z głową opuszczoną w dół, a gdy już będą mniej wilgotne, podziel je na warstwy i dokończ suszenie przy pomocy grubej, okrągłej szczotki. Warto również suszyć włosy w kierunku odwrotnym do ich naturalnego ułożenia, a następnie przełożyć pasma na właściwą stronę. Jeżeli zależy ci na maksymalnym efekcie „wow", możesz także natapirować poszczególne pasma i spryskać je lakierem utrwalającym. Pamiętaj jednak, że zbyt mocne i częste tapirowanie włosów może je zniszczyć.
Do modelowania fryzury możesz również użyć grubych wałków. Jak podnieść włosy u nasady za ich pomocą? Nawiń poszczególne, niezbyt grube pasma na wałki i wysusz je suszarką. Po zdjęciu wałków pochyl głowę do przodu i delikatnie rozczesz włosy palcami. Na koniec możesz utrwalić fryzurę przy pomocy lakieru.

Jeżeli nie masz zbyt wiele czasu na suszenie i układanie włosów na szczotkę możesz wypróbować technikę upinania wilgotnych włosów tuż przed pójściem spać „na cebulkę". Rano tylko przeczesz suche pasma palcami, koniecznie w pozycji głową w dół, i ciesz się efektem włosów uniesionych u nasady.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź