Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

JLD
JLD
JLD
Eksperci

Jak sprawić, by włosy były uniesione u nasady?

Dział

Jak podnieść włosy u nasady? Sprawdzone sposoby.

Włosy pozbawione objętości są płaskie i oklapnięte, przez co sprawiają wrażenie nieświeżych. Uniesienie włosów u nasady sprawi, że fryzura od razu nabiera objętości i o wiele lepiej się prezentuje. Jeśli masz z natury grube i ciężkie kosmyki, możesz poprawić ich wygląd stosując różnego rodzaju fryzjerskie triki. Są one pomocne także w przypadku cienkich i delikatnych włosów, które - choć bardziej podatne na modelowanie też często potrzebują zwiększenia objętości. W uzyskaniu efektu pełnej fryzury i włosów odbitych u nasady pomogą ci również profesjonalne kosmetyki fryzjerskie, dzięki którym będzie on łatwiejszy do uzyskania i dużo trwalszy. Dowiedz się co zrobić, by unieść włosy u nasady i wykreować z nich naturalne i trwałe fryzury!

Włosy rosną pod pewnym kątem, na co nie ma się wpływu. Jedną z przyczyn płaskich, oklapniętych fryzur może być ich niewłaściwa pielęgnacja i używanie nieodpowiednich kosmetyków. Dlatego też, nie używaj odżywek bez spłukiwania, ponieważ te, z reguły bardziej obciążają pasma. Jeśli już stosujesz taki produkt, aplikuj go z umiarem oraz pryskaj włosy nie u samej nasady, ale mniej więcej od połowy ucha, z odległości około 15cm.

„Jeżeli masz podatne i ciężkie włosy, nie unikniesz problemu oklapniętych kosmyków... 
Uniesienie u nasady ciężkich włosów jest niezwykle trudne, za to łatwiej jest nadać
objętości włosom cienkim." - Vanessa Giani

Kosmetyki stylizujące pomogą unieść włosy u nasady


W uzyskaniu efektu włosów podniesionych u nasady pomogą ci odpowiednie produkty stylizacyjne. Dzięki ich regularnemu stosowaniu uzyskasz trwalszy rezultat, a ciężkie włosy dłużej będą cieszyć oko większą objętością.
Według profesjonalistów Jean Louis David, jednym z najlepszych produktów, który pozwala unieść włosy u nasady, jest pianka stylizująca, zastosowana na wilgotne pasma. Za jej sprawą, włosy staną się elastyczniejsze i będą się lepiej układały. Nałóż odrobinę pianki na dłoń, następnie zanurz w niej grzebień i przeczesz włosy. Dzięki temu, produkt będzie równomiernie rozprowadzony na całych pasmach. Dopasuj także rodzaj pianki do swoich potrzeb i typu włosów – możesz skorzystać z produktu nadającego objętość, przeznaczonego do włosów kręconych, mocno utrwalającego czy opracowanego specjalnie do włosów farbowanych, który także chroni kolor przed blaknięciem i matowieniem.
Innym sposobem może być użycie sprayu utrwalającego na wilgotne włosy (np. z linii Urban Style Design Spray), którym spryskasz kosmyki u nasady, a następnie wymodelujesz swoją fryzurę. Produkt nie tylko nada objętości włosom, ale także utrwali efekt. Szczególnej uwadze polecamy również puder do włosów, nadający objętość i unoszący kosmyki u nasady, który świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy ma się niewiele czasu na układanie fryzury lub trzeba ją odświeżyć po całym dniu.

Jak modelować włosy, aby były uniesione u nasady?

Jednym z najbardziej istotnych elementów podczas modelowania włosów jest ich odpowiednie suszenie. Przede wszystkim, unikaj gorącego nawiewu, który sprawia, że włosy szybciej się przetłuszczają. Susz włosy z głową opuszczoną w dół, a gdy już będą mniej wilgotne, podziel je na warstwy i dokończ suszenie przy pomocy grubej, okrągłej szczotki. Warto również suszyć włosy w kierunku odwrotnym do ich naturalnego ułożenia, a następnie przełożyć pasma na właściwą stronę. Jeżeli zależy ci na maksymalnym efekcie „wow", możesz także natapirować poszczególne pasma i spryskać je lakierem utrwalającym. Pamiętaj jednak, że zbyt mocne i częste tapirowanie włosów może je zniszczyć.
Do modelowania fryzury możesz również użyć grubych wałków. Jak podnieść włosy u nasady za ich pomocą? Nawiń poszczególne, niezbyt grube pasma na wałki i wysusz je suszarką. Po zdjęciu wałków pochyl głowę do przodu i delikatnie rozczesz włosy palcami. Na koniec możesz utrwalić fryzurę przy pomocy lakieru.

Jeżeli nie masz zbyt wiele czasu na suszenie i układanie włosów na szczotkę możesz wypróbować technikę upinania wilgotnych włosów tuż przed pójściem spać „na cebulkę". Rano tylko przeczesz suche pasma palcami, koniecznie w pozycji głową w dół, i ciesz się efektem włosów uniesionych u nasady.

Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ