Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak sprawić, by kok utrzymał się przez cały dzień
Jak sprawić, by kok utrzymał się przez cały dzień
Eksperci

Jak sprawić, by kok utrzymał się przez cały dzień

Dział
Koki to jedne z bardziej modnych fryzur w tym sezonie. Fryzurę tę może nosić każda z was. Wystarczy, że zastosujecie się do kilku zasad, aby zapewnić sobie trwałość tego uczesania przez cały dzień!
 
Jeżeli chcesz, aby twój kok utrzymał się przez cały dzień, unikaj wykonywania go na włosach mytych tego samego dnia. „Koki lepiej trzymają się na „nieświeżych” włosach lub takich, które były myte przynajmniej poprzedniego dnia. Jeżeli twoje włosy są świeżo myte, możesz wykorzystać suchy szampon, dzięki któremu efekt modelowania będzie łatwiejszy do utrwalenia.”
 
Kok może być wykonany na każdych włosach, niezależnie od rodzaju strzyżenia. „Niewątpliwie, aby wykonać wysokiego koka należy mieć raczej długie włosy. Jednakże, już włosy sięgające do ramion będą wystarczające, aby wykonać niskiego koka, który utrzyma się na dłużej.”
 
Lakier to niezbędny kosmetyk, który utrwali twojego koka. Pamiętaj jednak, by dobrze go wybrać! „Wybierz lakier, który jest łatwy do usunięcia z włosów. Jeżeli zdecydujesz się na rozpuszczenie włosów w ciągu dnia, powinnaś mieć możliwość sczesania go z włosów za pomocą szczotki. Unikniesz przy tym nieestetycznego efektu sztywnych włosów. Suchy szampon może stanowić alternatywę dla lakieru. Nie tylko matuje on włosy, ale też pokrywa włókna włosowe, sprawiając, że wydają się one grubsze. W efekcie, włosy są łatwiejsze do utrwalenia w pożądanej pozycji. Spryskaj włosy suchym szamponem zanim przystąpisz do tworzenia swojego koka. Możesz też użyć pudru do włosów, jednak pamiętaj, by nakładać go stosunkowo oszczędnie, gdyż jego nadmiar mógłby spowodować sklejanie się włosów. Zalecamy wam stosowanie wszystkich tych produktów, które pokrywają włókna włosowe sprawiając, że nie są one już tak „świeże”, jak po myciu. Dzięki temu, łatwiej jest je utrwalić w danej pozycji.”
 
Rada dnia: Aby twój kok dobrze się trzymał, upnij go wpinając w jego podstawę kolejne kosmyki włosów przytrzymywane wsuwkami. Wykonaj solidną podstawę dla swojego koka, a następnie wpinaj w nią kolejne wsuwki. W zależności od potrzeb i rodzaju twoich włosów, możesz użyć w tym celu cieńszych lub grubszych wsuwek.
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ