Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak sprawić, aby włosy były bardziej lśniące
Jak sprawić, aby włosy były bardziej lśniące
Eksperci

Jak sprawić, aby włosy były bardziej lśniące

Dział
Aby twoje włosy były lśniące i jedwabiste, musisz nabrać szybko dobrych nawyków i wybrać właściwe produkty, gdyż włosy nie są z natury lśniące! Nasze rady.
 
Jak zapewne wiesz, włosy składają się z łusek, które są przez większość czasu podniesione. W rezultacie, powierzchnia włosa nie jest gładka i nie odbija światła, a włos jest matowy. Aby temu zaradzić są dwa rozwiązania. Pierwsze, jak wyjaśnia Jeff Causse „polega na wydobyciu blasku z włosów dzięki stosowaniu chauffage-lissage (dosł. ogrzewania-wygładzania), czyli po prostu odpowiedniego szczotkowania. Pozwala ono zamknąć łuski włosa jedna w drugą, co daje efekt lustra i, tym samym, więcej blasku.”
 
Niezbędnym jest użycie właściwych produktów pielęgnacyjnych. „Istnieją, na przykład, środki do pielęgnacji włosów, zawierające pigmenty, które pomagają podkreślić twój kolor, jak również bardziej neutralne środki, niewymagające spłukiwania, które zwiększają objętość włosa przez nałożenie warstwy odbijającej światło, która nie obciąża włosa.” Te ostatnie powinnaś wybrać w szczególności, jeżeli twoim włosom brakuje objętości.
 
Uważaj na ilość produktu, którą aplikujesz, aby nie obciążyć za bardzo włosa. Postaraj się również wybrać kosmetyk najlepiej odpowiadający twojemu typowi włosów. „Na przykład, jeżeli są tylko lekko suche, nie jest konieczne przeciążanie włosa, wystarczy użycie odpowiedniej odżywki. Jednak w przypadku bardzo suchych włosów, odżywcza maseczka wydaje się być absolutnie konieczna, aby uzyskać miękki i jedwabisty efekt.” W momencie spłukiwania, jeżeli możesz, używaj zimnej wody. „Chodzi o to, by kończąc spłukiwanie użyć zimnej wody. Nie musisz zamarzać pod prysznicem! Jeżeli jesteś wielkim zmarzluchem, możesz użyć letniej wody.”
 
Nasza rada:  Aby dać twoim włosom więcej siły, pamiętaj o tym, żeby jeść 5 warzyw lub owoców dziennie! Właściwa higiena żywności, suplementy diety i witaminy pomagają wzmocnić zdrowie i blask twoich włosów. „Zapomnij również o papierosach, które sprawiają, że włosy stają się bardziej matowe. Tytoń ma na nie taki sam wpływ jak na skórę.”
 
Dowiedz się wiecej
Porady
AUREA SANCHEZ-COLETTO
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

AUREA SANCHEZ-COLETTO
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ