Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak się uczesać po dwóch dniach od mycia głowy?
Jak się uczesać po dwóch dniach od mycia głowy?
Fryzura

Jak się uczesać po dwóch dniach od mycia głowy?

Dział
Fryzjerzy zalecają robienie kilkudniowych przerw pomiędzy myciami głowy. Czasami nie jest ci jednak łatwo stosować się do tych wskazówek… Uważasz, że po dwóch dniach twoje włosy nie są już dłużej ładne. Poznaj nasze wskazówki, jak wytrzymać jeszcze jeden dzień więcej!
 
Zalecane przez fryzjerów rzadsze mycie głowy to wyzwanie, któremu trudno sprostać! Często mamy tendencję do mycia włosów co drugi dzień, a wręcz codziennie, gdyż wydaje nam się, że nasze włosy szybko tracą swój wyraz i stają się tłuste. „Jednak, mycie głowy z co najmniej trzydniowymi przerwami jest dobre zarówno dla włosów, jak i skóry głowy. Myjąc włosy zbyt często, możesz bowiem uszkodzić skórę głowy i osłabić włókna włosowe.”
 
Jeżeli po dwóch dniach twoje włosy stają się tłuste, powinnaś zaopatrzyć się w suchy szampon. „Nakładaj go przede wszystkim na włosy przy głowie, tak by maksymalnie wchłonął nadmiar sebum wydzielanego przez cebulki włosowe. Produkt ten ułatwi ci także czesanie.” Możesz też wykorzystać tłusto wyglądające włosy, tworząc na nich fryzurę w stylu wet look poprzez ulizanie włosów z tyłu głowy. „Tłuste włosy znacznie łatwiej jest ukryć przy krótkich włosach. Możesz wykonać fryzurę ze zmierzwionymi włosami, którą wymodelujesz przy użyciu takich kosmetyków stylizacyjnych, jak puder teksturyzujący Texture Powder.”
 
Jeżeli problem z częstym myciem głowi tkwi w twoim wewnętrznym nastawieniu, postaraj się wytrzymać jeden dzień więcej! „Modelowanie włosów po dwóch dniach od mycia głowy wcale nie musi być takie trudne. Na wszystko można znaleźć sposób. Używając takich kosmetyków jak pianka, czy spray do włosów, które je na nowo nawilżą, będziesz mogła łatwo stworzyć zadowalającą fryzurę.” Najprostszą z nich będzie upięcie włosów w warkocza lub modnego koka.
 
Nasza rada: Nie zapomnij utrwalić swojej fryzury lakierem. Możesz używać tony produktów stylizacyjnych, ale twoja fryzura nie utrzyma się bez lakieru! Dlatego, spryskaj jednolicie swoje włosy lakierem i pamiętaj, że możesz go również wykorzystać już na etapie modelowania swojej fryzury.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ