Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak się czesać przy zapuszczaniu grzywki
Jak się czesać przy zapuszczaniu grzywki
Jak się czesać przy zapuszczaniu grzywki
Fryzura

Jak się czesać przy zapuszczaniu grzywki

Dział
Stało się, nadszedł moment, w którym postanowiłaś powiedzieć swojej grzywce: „żegnaj”. Chciałabyś, by jak najszybciej odrosła. Aby jednak włosy nie zasłaniały Ci oczu, a Twoja fryzura pozostała estetyczna, będziesz musiała dowieść swojej pomysłowości i cierpliwości czekając aż włosy z grzywki na nowo dopasują się do Twojej fryzury.
 
Włosy rosną średnio w tempie 1,5 cm miesięcznie. Oznacza to, że należy odczekać około roku zanim grzywka osiągnie taką długość, dzięki której będziesz mogła zakładać ją za ucho. Dlatego też cierpliwość powinna być słowem kluczowym w Twoim słowniku przez następne miesiące! „Zawsze jest to nieco skomplikowany etap , gdyż nie możesz tak po prostu zapuścić włosów z grzywki. Jeżeli miałaś prostą i pełną grzywkę, zapuszczając ją zapewne będzie nachodziła Ci na oczy, co nie jest zbyt praktyczne…”
 
W pewnym momencie będziesz, więc musiała nadać jej właściwy kształt i odpowiednio ją ułożyć na dowolnym boku. „Pozwoli to uniknąć obcinania grzywki z obu stron. Twój fryzjer podetnie ją w taki sposób, by samoistnie układała się na wybrany bok.” Nie ma mowy o tym, byś samodzielnie zapuszczała grzywkę. Powinnaś udać się do fryzjera i pozwolić mu zrobić swoje. Fryzjer wycieniuje Twoją grzywkę i nada jej odpowiedni kształt, ale przede wszystkim sprawi, że ta długa grzywka na bok nie będzie przysłaniała Twoich pięknych oczu i przy okazji zasłaniała Ci widoku.
 
Kiedy Twoja grzywka nabierze nowej formy, będziesz mogła ją łatwo ułożyć na bok albo upiąć ją za pomocą spinki. „Aby ją ukryć, skręć grzywkę pod spód, przypnij ją spinką i przykryj włosami.” Innym sposobem jest zaczesanie jej do tyłu tworząc rodzaj tapiru i odkrywając tym samym czoło. „Zwiń swoją grzywkę i przenieś ją do tyłu. Zrób to w kierunku przeciwnym do naturalnego kąta ułożenia włosów dzięki czemu nadasz swojemu tapirowi objętości. Pozwoli Ci to także przeczekać najgorsze w dobrym stylu!” Powinnaś zaprzestać tego sposobu czesania w momencie, w którym Twoja grzywka będzie już za długa, a tym samym włosy tworzące tapir będą zbyt ciężkie.
 
Na koniec, pamiętaj by nie szczędzić sobie dodatków we włosach. Spinki, wsuwki, ozdobne grzebienie, igły fryzjerskie, opaski, bandany… Wybór dodatków jest naprawdę szeroki! „Aby stworzyć fryzurę w stylu lat sześćdziesiątych, postaw na szeroką bandanę, a grzywkę uliż do tyłu. Rozważ także użycie ozdobnego grzebienia do włosów w stylu retro, który umieścisz z boku głowy. Z pełną gracją podtrzyma on Twoją grzywkę.”
 
Nasza rada: Pamiętaj o regularnych wizytach u Twojego fryzjera, który będzie czuwał nad kształtem Twojej grzywki. Odpowiednia pielęgnacja grzywki sprawi, że będzie ona zawsze dobrej długości, a na co dzień nie będziesz miała z nią żadnych problemów!
 
Dowiedz się wiecej

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ