Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak rozjaśnić włosy?
Jak rozjaśnić włosy?
Farbowanie

Jak rozjaśnić włosy?

Dział
O ile nie spędziłaś 6 miesięcy w słońcu, Twoje włosy nie rozjaśnią się niczym za dotknięciem magicznej różdżki. Będą one potrzebowały odrobiny Twojej pomocy, a dokładniej odrobiny chemii. Bo nie da się uzyskać jaśniejszych włosów bez utleniania. Oto nasze wyjaśnienia.
 
Nie istnieje 36 000 sposobów na rozjaśnienie włosów! Najlepszą metodą jest ich przefarbowanie. Niektóre z Was zapewne już przetestowały bardziej naturalne metody, takie jak rumianek albo mniej inwazyjne spraye rozjaśniające. Jednak techniki te nie zawsze okazują się skuteczne… „Mówi się, że rumianek rozjaśnia włosy, nie zachodzi przy tym jednak żaden proces utleniania, stąd trudno jest mi w to uwierzyć. Być może włosy same w sobie są już jasne, ale sam rumianek wiele nie zdziała. Z pewnością musi być oprócz niego wykorzystywana inna substancja, otwierająca łuski włosowe i umożliwiająca rozjaśnienie.”
 
W celu rozjaśnienia włosów możesz posłużyć się sprayami rozjaśniającymi pod warunkiem, że wiesz jak ich używać. „Produkty te będą skuteczne dla niektórych z Was, a dla innych nie. Jeżeli zaaplikujesz go nieprawidłowo, możesz wywołać prawdziwą katastrofę! Po pierwsze, dlatego, że włos nie rozjaśnia się w ten sam sposób na całej długości, od nasady, aż po końce, ale także dlatego, że jeżeli rozjaśnianie pójdzie nie tak, zostaniesz z pomarańczowymi plamami na włosach.”
 
Jeżeli chcesz trwale rozjaśnić swoje włosy, udaj się do fryzjera! Możesz wykonać częściową lub całkowitą koloryzację. „Wybór zależy od Ciebie. Powinnaś wiedzieć, że klasyczna koloryzacja wymaga więcej zabiegów pielęgnacyjnych niż koloryzacja częściowa. Oznacza to potrzebę częstszego farbowania odrostów! Jednocześnie, całkowita koloryzacja starzeje się tak samo dobrze jak koloryzacja częściowa, o ile włosy będą odpowiednio pielęgnowane.” Koloryzacja częściowa to tak naprawdę balejaż, zwany Kontrastem w salonach Jean Louis David. Technika ta polega na rozjaśnieniu jedynie kilku pasemek włosów w celu uzyskania świetlistych refleksów.
 
Nasza rada: Kiedy mowa jest o rozjaśnianiu, niekoniecznie chodzi zawsze o blond! Jeżeli jesteś brunetką, możesz dzięki temu stać się jasną brunetką, co także będzie się wiązało z rozjaśnianiem. Jest to wyśmienity sposób, by nadać refleksów zbyt jednolitej fryzurze.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ