Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak przechowywać kosmetyki do włosów
Jak przechowywać kosmetyki do włosów

Jak przechowywać kosmetyki do włosów

Aby zmaksymalizować skuteczność działania swoich kosmetyków do włosów, powinnaś wiedzieć jak ich używać oraz jak je przechowywać. Twoje kosmetyki do włosów i produkty stylizacyjne również chcą być dopieszczone. Oto kilka rad ekspertów Jean Louis David.

 

Kosmetyki do włosów, których używamy, mają zawsze określoną datę ważności. Szampony, lakiery lub maseczki nie stanowią wyjątku od tej reguły. „Po upływie tej daty, dany kosmetyk niekoniecznie będzie niezdatny do użycia, ale może już nie mieć tych samych właściwości. Jednak, przeterminowana data ważności to nie jedyny czynnik, który ma na to wpływ. Nie bez znaczenia jest też to, w jaki sposób przechowujesz swoje kosmetyki.”

 

Po pierwsze, nigdy nie zostawiaj otwartych kosmetyków do włosów. Pamiętaj, by zawsze dobrze je zamknąć po użyciu. „O ile szamponów i maseczek nie używasz dłużej niż dwa miesiące, o tyle sprawa wygląda zupełnie inaczej w przypadku innych produktów do stylizacji. Na przykład, rzadko używany żel do włosów może z czasem stwardnieć .” To wszystko wina powietrza! Postaraj się wtedy przemieszać żel tak, aby jego konsystencja była na nowo jednolita lub usuń stwardniałą warstwę z wierzchu.

 

Staraj się też czyścić swoje kosmetyki do włosów, a w szczególności aplikatory w produktach stylizacyjnych. „ Na przykład, jeżeli rzadko używasz lakieru, jego końcówka może się zanieczyścić i w rezultacie aplikacja lakieru nie będzie jednolita…” Końcówkę opakowania lakieru możesz wyczyścić alkoholem. Z kolei, produkty w aerozolu, mające formę gazu, z czasem mogę się ulotnić. W efekcie, będziesz zmuszona wyrzucić swoje puste opakowanie lakieru do kosza.

 

Staraj się też unikać bezpośredniego kontaktu kosmetyków do włosów z wodą lub innymi substancjami. Jeżeli podczas kąpieli używasz mydła lub żelu pod prysznic, a następnie chcesz nałożyć na włosy maseczkę, staraj się nie nabierać jej namydloną ręką. „Nigdy nie wiadomo jaką reakcję wywoła takie połączenie. Dlatego też, w miarę możliwości, płucz ręce zanim nabierzesz na rękę porcję maseczki do włosów.”

 

Nasza rada: Jeżeli należysz do osób, które uwielbiają magazynować ulubione kosmetyki, następne opakowanie, przechowuj w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu. W ten sposób ich właściwości zachowają się jak na dłużej.

 

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź