Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Pielęgnacja
Pielęgnacja

Jak poprawnie używać maski do włosów ?

Maska jest środkiem pielęgnacyjnym niezbędnym do regeneracji włókna włosa. Sprawdź, jak najlepiej jej używać, aby uzyskać najlepszą skuteczność.

Zastosowanie

Maskę należy rozprowadzić jednolicie, kosmyk po kosmyku [Prawda i fałsz na temat maski do włosów]. Odpowiednią ilość produktu należy nałożyć od połowy długości włosów aż po końcówki. Palcami wmasuj dokładnie preparat we włosy. Należy unikać nakładania maski u nasady włosów, aby ich zbytnio nie obciążać. Co więcej, włosy u nasady są „młode", więc nie potrzebują maski, gdyż z reguły są w dobrym stanie. Po nałożeniu produktu odczekaj od 3 do 10 minut i dokładnie spłucz włosy czystą wodą.
Wskazówka. Przy włosach wrażliwych maskę należy rozprowadzić od nasady aż po same końce. Tym sposobem produkt wnika głęboko w uszkodzone miejsca w strukturze włosów. Warto także pozostawić maskę na 10-15 minut.

Częstotliwość


Wszystko zależy od stanu twoich włosów. Jeżeli są bardzo wysuszone i osłabione, najlepiej nakładać maskę po każdym umyciu głowy. Warto wziąć pod uwagę również rodzaj włosów. Nie powinno używać masek zbyt często przy włosach cienkich, podczas gdy jest to wskazane przy włosach kręconych [Kręcone włosy, jakie środki pielęgnacyjne zastosować?] czy kędzierzawych. Po każdym zastosowaniu preparatu i wysuszeniu włosów w krótkim czasie zauważysz jego skuteczność. Wtedy zadecydujesz o częstotliwości użycia maski według własnych potrzeb.

Jak podnieść skuteczność maski?

Oprócz nałożenia maski, przede wszystkim należy umyć głowę dobrym szamponem [Wybór odpowiedniego szamponu]. Produkt stosuje się zawsze na umyte włosy. Z drugiej strony, przed rozsmarowaniem maski, należy włosy podsuszyć dłońmi albo ręcznikiem. Przy zbyt wilgotnych włosach ten środek pielęgnacyjny rozcieńczy się i jego skuteczność osłabnie.


Wskazówka. Szampon i maska są niezbędne w odpowiedniej pielęgnacji włosów. Używając obydwu produktów, nie będziesz potrzebować dodatkowo żadnych odżywek czy olejku do włosów.

Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Niezbędne w tym sezonie