Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Dzieci
Dzieci
Dzieci
Pielęgnacja

Jak poprawnie dbać o włosy dzieci ?

Dział

Włosy dziecka są wyjątkowo wrażliwe. Musisz więc dobrać odpowiednie preparaty pielęgnacyjne, żeby zadbać o zdrową kondycję włosów. Mamy nadzieję, że nasze rady ci w tym pomogą.

Wybieraj produkty ultra łagodne do włosów dziecka !

Produkty, których używasz w codziennej pielęgnacji włosów, nie są dostosowane do włosów dziecka. Skóra głowy dziecka jest o wiele wrażliwsza niż dorosłego. Wybierając więc szampon, szukaj produktów łagodnych o neutralnym PH. Co więcej, musi on być hiperalergiczny, bo tylko taki nie uszkadza naskórka. Powinien on mieć także właściwości zmiękczające i ułatwiające rozczesywanie [Pochwal się pięknymi rozczesanymi włosami]. Myj głowę dziecka od jednego do trzech razy tygodniowo.

Nasza wskazówka:

Istnieją produkty 2 w 1 (myjące i rozczesujące) lub 3 w 1 (żel pod prysznic, myjące włosy i je rozczesujące), które ułatwiają codzienną pielęgnację. Łatwo je znajdziesz w każdym większym sklepie lub w aptekach, ponieważ jest wiele gam kosmetyków przeznaczonych dla najmłodszych.

Pamiętaj o rozczesywaniu włosów

Każdego ranka poświęć trochę czasu na dokładne rozczesanie włosów dziecka za pomocą płaskiej szczotki z naturalnym włosiem. Dobierz elastyczność kolców w zależności od tekstury włosów. Zacznij rozczesywać małe partie włosów, żeby żaden kosmyk nie był poplątany. Po skończeniu pozostanie ci tylko wybrać fryzurę i uczesać dziecko na cały dzień.

Jedyny wyjątek :

Jeżeli twoje dziecko ma włosy kręcone [Włosy kręcone, jak je pielęgnować?] lub kędzierzawe, wybieraj grzebień z szerokimi ząbkami, który je rozczesze łatwo i bezboleśnie. Co więcej, pamiętaj, żeby rozczesywać włosy jeszcze wilgotne.

Suszarka do włosów: dobry czy zły pomysł suszyć włosy dzieciom ?

Oczywiście suszarka [Poprawne używanie suszarki] znacznie skraca czas suszenia... ale jest także odradzana dzieciom. Powód? Jeżeli używana jest często, to może wysuszyć włókna włosowe i spowodować, że się one naelektryzują. Używaj więc raczej frotowego ręcznika do osuszenia, a potem pozostaw włosy do wyschnięcia.

Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ