Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak pielęgnować włosy bez strzyżenia
Jak pielęgnować włosy bez strzyżenia

Jak pielęgnować włosy bez strzyżenia

Strzyżenie wcale nie jest konieczne, aby twoje włosy wyglądały pięknie. Jeżeli umiesz zadbać o nie na co dzień, nie ma powodu, żeby odwiedzać fryzjera co dwa tygodnie. Warto jednak wiedzieć jak pielęgnować włosy w domu, by jak najdłużej zachować efekt wizyty u fryzjera.
 
Twoje włosy wymagają uwagi każdego dnia. Osoby, które odżywiają je maseczką jedynie raz w miesiącu lub używają prostownicy na mokre włosy powinny przypomnieć sobie kilka podstawowych zasad. „Codzienna pielęgnacja nie oznacza, że musisz poświęcać swoim włosom godzinę dziennie. Wystarczy, że pomyślisz o małych szczegółach, które są w stanie zmienić bardzo wiele.”
 
Pierwszy zasada? Dobór kosmetyków odpowiednich dla twoich włosów. Powinnaś rozpoznać naturę swoich włosów i stosować właściwe dla nich zabiegi pielęgnacyjne. „To tutaj wszystko się zaczyna. Jeżeli nie używasz odpowiednich środków pielęgnacyjnych, twoim włosom zawsze będzie czegoś brakować. Mając włosy suche powinnaś postawić na kosmetyki nawilżające, w przypadku włosów cienkich – kosmetyki zwiększające objętość, natomiast przy włosach farbowanych –  środki pielęgnacyjne, które są specjalnie dla nich przeznaczone. To podstawowa zasada.” Ponadto, zaleca się nakładanie maseczki na włosy przy każdym myciu głowy, gdyż jej efekty utrzymują się jedynie przez okres jednego mycia.
 
Jeżeli twoje włosy są długie lub półdługie, powinnaś poświęcić szczególną uwagę ich pielęgnacji od połowy długości aż do końcówek. Otóż, włosy od miejsca, w którym stykają się z linią ramion łatwiej ulegają uszkodzeniu w wyniku tarcia o ubranie lub ekspozycji na oddziaływanie negatywnych czynników zewnętrznych. „Dbaj o nie zatem, używając maseczek i odżywek bez spłukiwania. Wraz z upływem czasu końcówki włosów zużywają się. Powinny być zatem głęboko odżywione, by uniknąć ich wysuszenia i rozdwajania."
 
Unikaj także znęcania się nad swoimi włosami, szczególnie podczas czesania! „Nie należy zbyt mocno ciągnąć włosów, kiedy je szczotkujesz, czy też przykładać końcówki suszarki zbyt blisko włókien włosów. Pamiętaj również, aby energicznie przesuwać prostownicę po włosach unikając wielokrotnego zatrzymywania jej w tym samym miejscu… Jednym słowem, przyjmij dobre nawyki, które pozwolą ci uniknąć zbyt szybkiego rozdwajania, matowienia lub nadmiernej szorstkości włosów.”
 
Nasza rada: Na co dzień często używamy wsuwek do upinania koka lub luźnych pasm włosów. Zarówno górna, jak i dolna część wsuwki posiadają specjalne końcówki. Gdy choć jedna z nich się zużyje, nie zaleca się stosowania danej wsuwki, gdyż mogłaby uszkodzić, a nawet złamać włókna włosów.
 
© DR © Jean Louis David
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź