Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak pielęgnować swoje afro
Jak pielęgnować swoje afro
Pielęgnacja

Jak pielęgnować swoje afro

Dział
Z całą pewnością Afrykanki są w większym stopniu zainteresowane fryzurą afro niż Szwedki. Jednak ten rodzaj włosów nie jest zarezerwowany tylko do nich. Blondynki i rude również mogą mieć włosy typu afro. Oto nasze rady, jak się nimi zająć.
 
Włos typu afro stanowi rodzaj włosa o specyficznej strukturze i wymaga odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych ze względu na swoją oporność. „Włosy afro są z natury mocno kręcone i kędzierzawe. Zakręcają się samoistnie i są niestety często bardzo suche. Z tego powodu, potrzebują być lepiej odżywione i lepiej pielęgnowane niż inne typy włosów. Należy również pozwalać im naturalnie wyschnąć, gdyż ciepło suszarki mogłoby być dla nich zbyt agresywne.”
 
Należy zatem raczej unikać prostowania tego typu włosów. Prostowaniem włosów kręconych wymaga bowiem intensywnej dużego nakładu pracy. Jeżeli natomiast jest to często powtarzany zabieg, po pewnym czasie może sprzyjać wypadaniu włosów lub sprawić, że włosy staną się jeszcze bardziej suche.
 
Zadbaj zatem o swoje włosy, aby były zdrowe i lśniące. Stosuj na co dzień kosmetyki dostosowane do włosów afro, które głęboko odżywiają włókna włosa. „Olejek i serum są również bardzo dobrymi produktami dla tego typu włosów. Pozwalają je głęboko odżywić, przywracając tym samym ich naturalny blask.” Należy jednak uważać z ich aplikacją, aby włosy nie sprawiały wrażenia tłustych.” Włos odżywiony i nawilżony będzie o wiele łatwiejszy do uczesania.
 
Jeżeli chodzi o strzyżenie, cenione są geometryczne kształty w rodzaju bardzo kwadratowych lub, wręcz przeciwnie, bardzo okrągłych fryzur. „Fryzury w stylu lat 70. są ciągle modne. Ponadto, są łatwe do wykonania i nie wymagają wcześniejszego przygotowania.”
 
Nasza rada: Jeżeli naprawdę chcesz pokazać się w prostych i gładkich włosach, jedynym rozwiązaniem jest trwałe prostowanie. Metoda ta najbardziej efektywnie rozluźnia włókna włosa. Jednak, jeżeli nie chcesz, aby twoje włosy za bardzo ucierpiały, nie poddawaj ich zabiegowi trwałego prostowania częściej niż trzy razy w roku.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ