Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak pielęgnować rude włosy
Jak pielęgnować rude włosy
Eksperci

Jak pielęgnować rude włosy

Dział
Naturalnie rude włosy zdarzają się o wiele rzadziej niż włosy brązowe lub blond. Nie ma jednak mowy o ich zaniedbywaniu. Powinnaś poznać ich szczególne cechy i odpowiednio je pielęgnować, aby jak najdłużej pozostały piękne i lśniące. O ognistoczerwone włosy także trzeba zadbać!
 
Nie istnieje szampon lub odżywka przystosowana specjalnie do rudych włosów. „Do włosów rudych stosujemy kosmetyki w zależności od ich rodzaju i koloru. Do rudych włosów często polecam szampony na bazie henny, które nadają włosom estetyczne refleksy, a przy tym są mniej inwazyjne niż czysta henna, która może wywoływać trudne do przewidzenia skutki. Henna często nie wygląda też naturalnie. Warto pamiętać, że słońce (w umiarkowanych ilościach) ma pozytywny wpływ na rude włosy, na których niemal natychmiast pojawiają się śliczne, złociste pasemka.”
 
Rude włosy są często gęstsze i trudniejsze w ułożeniu, niż włosy brunetek, czy blondynek. „Należy więc o nie odpowiednio zadbać, nakładając na nie maseczki do gęstych włosów”. Jednak, dyscyplina rudych włosów najbardziej zależy od ich strzyżenia. „Wiele osób o rudych włosach stawia na naturalność i nie stosuje szczególnych zabiegów stylizacyjnych. Prostowanie rudych włosów jest o tyle skomplikowane, że wymaga używania specjalnych produktów ochronnych. Aby zdyscyplinować i wyprostować rude włosy z reguły należy je ogrzewać dłużej, niż inne rodzaje włosów. Dłuższe ogrzewanie oznacza jednak potrzebę dodatkowej ochrony włókien włosowych, aby nie uległy one zniszczeniu w wyniku tego typu modelowanie. „Nałóż więc na wilgotne włosy spray temoochronny do prostowania, który ochroni twoje włosy przed ciepłem prostownicy.
 
Jeżeli chcesz rozświetlić swoje włosy i wyeksponować na nich śliczne refleksy, „wybierz się do salonu fryzjerskiego i skorzystaj z zabiegu, który odżywi kolor twoich włosów i wzbogaci je o rozświetlające refleksy. Możesz też samodzielnie umyć włosy szamponem z pigmentem. Unikaj jednak stosowania zbyt silnych produktów, które mogłyby wpłynąć na strukturę twojego włosa. Chcąc odpowiednio zadbać o ognistoczerwone włosy, warto używać szamponów i mniejszym stopniu farb. Szampony są, co prawda, mniej inwazyjne, ale przynajmniej nie zmieniają struktury włókien włosowych, a przy ich stosowaniu nie zachodzą żadne reakcje chemiczne.”
 
Nasza rada: Chciałabyś nadać swoim rudym włosom rozświetlający je połysk? Wybierz się do salonu Jean Louis David i oddaj się w ręce naszych ekspertów. Będziesz mogła skorzystać z produktów z gamy Color Therapy, dzięki którym twój kolor będzie trwały i piękny, a twoje włosy lśniące i nawilżone.
 
 © DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ