Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak pielęgnować grzywkę?
Jak pielęgnować grzywkę?
Jak pielęgnować grzywkę?
Eksperci

Jak pielęgnować grzywkę?

Dział
Grzywka wymaga regularnej pielęgnacji, niezależnie od jej długości, czy kształtu. Podcinaj ją samodzielnie lub u fryzjera i dbaj o nią, by sublimowała twój wygląd.
 
Aby zachować nieskazitelną grzywkę przez cały dzień, staraj się nie zmieniać jej ułożenia zbyt często. „Jeżeli twoja grzywka ma skłonności do przetłuszczania się, nie dotykaj jej bez potrzeby. Co więcej, z racji tego, że twoja grzywka jest w ciągłym kontakcie z czołem, staraj się nie smarować twarzy tłustymi kremami. Na co dzień, twoja grzywka powinna być lekko uniesiona, aby nie miała bezpośredniego kontaktu z czołem.”
 
Długa grzywka wymaga więcej uwagi niż krótka grzywka. Należy bowiem zadbać o to, by włosy ją tworzące nie wpadały ci do oczu. „Długa grzywka powinna być podcinana bardziej regularnie niż grzywka krótka, aby nie zasłaniała ci oczu. Miej to na uwadze decydując się na obcięcie grzywki.”
 
Aby uzyskać  ładną i schludną grzywkę najlepiej jest wybrać się w tym celu do fryzjera. „Jeżeli twoja grzywka rośnie nieregularnie, nie ryzykuj obcinania jej samodzielnie: profesjonalny fryzjer będzie wiedział, jak sobie z nią poradzić.” Nie oznacza to, że nie możesz ostrzyc grzywki samodzielnie w domu. Jest to możliwe, ale pod kilkoma warunkami. „Jeżeli masz podatne włosy, a twoja grzywka układa się naturalnie, obcinając ją powinnaś zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Grzywki nie należy obcinać za jednym razem. Warto stopniowo podcinać włosy nożyczkami. Ponadto, aby grzywka nie była zbyt szeroka, obetnij tylko pasmo włosów znajdujące się w linii brwi.”
 
Nasza rada: Jeżeli twoja grzywka przetłuszcza się szybciej niż reszta włosów, zastosuj do niej suchy szampon. Spryskaj nim włosy u nasady, pozostaw na kilka minut, a następnie przeczesz włosy. Twoja grzywka będzie wyglądać równie świeżo, jak pozostała część fryzury.
 
© Pixelformula / Pokaz Cacharel prêt-à-porter, Wiosna-Lato 2013 © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ