Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Pięlęgnacja po ciąży
Pięlęgnacja po ciąży
Pięlęgnacja po ciąży
Pielęgnacja

Jak pielęgnować włosy po porodzie ?

Dział

W czasie ciąży twoje włosy były piękne, gęste i błyszczące. Ale po porodzie stały się matowe i łamliwe. To co najważniejsze, to nie panikować. Wiele młodych mam boryka się z tym samym problemem, ponieważ jest on naturalny. Poznaj najlepsze sposoby na odzyskanie w szybkim czasie fryzury pełnej witalności.

Jak zachowują się włosy po ciąży ?

Wiele kobiet zauważa wypadanie włosów w miesiącach zaraz po urodzeniu. Każda kobieta odbiera ten stan inaczej, jedne przejmują się bardziej, inne kobiety mniej. Ten fenomen nazywany poporodową utratą włosów dotyka więcej niż połowę młodych mam [Ciąża: jak poprawić wygląd włosów] i wynika z wielu przyczyn. Przede wszystkim jest to wynik znacznego spadku hormonalnego po porodzie, który jest prawdziwym wstrząsem dla włosów. Wypadanie związane jest także ze stresem i ze zmęczeniem, które towarzyszą macierzyństwu. Ogólnie, należy odczekać od 6 do 12 miesięcy, żeby włosy odzyskały swój naturalny stan. Jeżeli trwa to dłużej niż rok, nie czekaj i porozmawiaj o tym z lekarzem.

Pielęgnacja włosów po porodzie


Nawet jeżeli nie unikniesz wypadania włosów po okresie ciąży [Kobieta ciężarna: ogromna zmiana dla twoich włosów], możesz zminimalizować szkody zapobiegając wypadaniu. Żeby tego dokonać, musisz przede wszystkim wzmocnić włosy za pomocą regularnego stosowania odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych. Wybieraj środki bogate w keratynę i w witaminy, takie jak te z gamy Keratin Therapy [Keratin Therapy Innowacja u Jean Louis David]. Idealnie nawilżą one włosy i odbudują włókno włosowe w ciągu kilku tygodni.

Nasza rada

Wykonuj masaż głowy [Masowanie skóry głowy w celu pobudzenia wzrotu włosów] tak często, jak to możliwe. Masaż stymuluje wzrost włosów, poprawiajac jednocześnie mikrokrążenie. Składniki odżywcze, niezbędne dla zdrownia włosów, szybciej do nich dotrą.
Masuj skórę głowy palcami, zarysowując delikatne koła i uciskaj ją jednocześnie. Dodaj kropelkę olejku roślinnego, który dogłębnie odżywi włosy.

Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ