Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak okiełznać moje elektryzujące się włosy
Jak okiełznać moje elektryzujące się włosy

Jak okiełznać moje elektryzujące się włosy

Czasami słyszysz pyknięcie charakterystyczne dla elektryczności statycznej i zaraz potem widzisz jak twoje włosy unoszą się. Aby już więcej nie wyglądać jakbyś włożyła palce do gniazdka, odkryj dlaczego włosy się elektryzują i jak tego uniknąć.

Nawet jeżeli nie byłaś najlepsza z fizyki i chemii, jony dodatnie i ujemne muszą ci coś mówić. „Twoje włosy mają oba typy jonów. Następnie wszystko zależy od ładunku twoich włosów! Jeżeli masz więcej jonów ujemnych niż dodatnich, będą miały one tendencje do elektryzowania się.” Stąd wynika również to, że szampony zwiększające objętość naładowane są jonami ujemnymi podczas, gdy szampony neutralne szukają równowagi z drugiej strony z pomocą jonów dodatnich.

Liczne czynniki są przyczyną elektryzowania się włosów. Pierwszym są szampony i inne kosmetyki, które stosujesz. „Jeżeli myjesz włosy przy użyciu niedostosowanych produktów, tzn. zbyt skoncentrowanych lub za często, zwiększasz ryzyko elektryzowania się włosów. Wybieraj zatem raczej szampony o neutralnym pH lub dopasowane do natury twoich włosów.”

Powinnaś również uważać na materiały, z których wykonane są twoje ubrania. Jeżeli nosisz ubrania z materiałów syntetycznych, to również wspomagasz pojawienie się elektryczności statycznej. Unikaj ich więc i preferuj naturalne materiały!

Zbyt długie i energiczne szczotkowanie włosów może również sprawić, że twoje włosy będą odstawać. „To szorowanie jest powodem pojawienia się elektryczności statycznej, zatem im bardziej szczotkujesz włosy, tym bardziej włos ma tendencje do odklejania się. Jeżeli  masz z tym problem, zainwestuj w szczotki powlekane i z naturalnymi kolcami.” Natomiast, jeżeli, żeby się uczesać, potrzebujesz suszarki lub prostownicy, wybierz szczotki wyposażone w technologię jonową. Pozwala ona zrównoważyć ładunek jonów w twoich włosach, jak również wyeliminować elektryczność statyczną i skręcania włosów.

Nasza rada: Fanki brushingu powinny pamiętać, by szczotkowanie zakończyć powiewem zimnego powietrza na włosy. Sprawi to, że brushing będzie bardziej trwały i jednocześnie pomoże włosom opaść. Kilka włosków ciągle stawia opór? Spryskaj je lakierem lub nałóż odrobinę serum, aby raz na zawsze wróciły na swoje miejsce. 

© DR © Jean Louis David
 
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności