Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak okiełznać moje elektryzujące się włosy
Jak okiełznać moje elektryzujące się włosy
Fryzura

Jak okiełznać moje elektryzujące się włosy

Dział
Czasami słyszysz pyknięcie charakterystyczne dla elektryczności statycznej i zaraz potem widzisz jak twoje włosy unoszą się. Aby już więcej nie wyglądać jakbyś włożyła palce do gniazdka, odkryj dlaczego włosy się elektryzują i jak tego uniknąć.

Nawet jeżeli nie byłaś najlepsza z fizyki i chemii, jony dodatnie i ujemne muszą ci coś mówić. „Twoje włosy mają oba typy jonów. Następnie wszystko zależy od ładunku twoich włosów! Jeżeli masz więcej jonów ujemnych niż dodatnich, będą miały one tendencje do elektryzowania się.” Stąd wynika również to, że szampony zwiększające objętość naładowane są jonami ujemnymi podczas, gdy szampony neutralne szukają równowagi z drugiej strony z pomocą jonów dodatnich.

Liczne czynniki są przyczyną elektryzowania się włosów. Pierwszym są szampony i inne kosmetyki, które stosujesz. „Jeżeli myjesz włosy przy użyciu niedostosowanych produktów, tzn. zbyt skoncentrowanych lub za często, zwiększasz ryzyko elektryzowania się włosów. Wybieraj zatem raczej szampony o neutralnym pH lub dopasowane do natury twoich włosów.”

Powinnaś również uważać na materiały, z których wykonane są twoje ubrania. Jeżeli nosisz ubrania z materiałów syntetycznych, to również wspomagasz pojawienie się elektryczności statycznej. Unikaj ich więc i preferuj naturalne materiały!

Zbyt długie i energiczne szczotkowanie włosów może również sprawić, że twoje włosy będą odstawać. „To szorowanie jest powodem pojawienia się elektryczności statycznej, zatem im bardziej szczotkujesz włosy, tym bardziej włos ma tendencje do odklejania się. Jeżeli  masz z tym problem, zainwestuj w szczotki powlekane i z naturalnymi kolcami.” Natomiast, jeżeli, żeby się uczesać, potrzebujesz suszarki lub prostownicy, wybierz szczotki wyposażone w technologię jonową. Pozwala ona zrównoważyć ładunek jonów w twoich włosach, jak również wyeliminować elektryczność statyczną i skręcania włosów.

Nasza rada: Fanki brushingu powinny pamiętać, by szczotkowanie zakończyć powiewem zimnego powietrza na włosy. Sprawi to, że brushing będzie bardziej trwały i jednocześnie pomoże włosom opaść. Kilka włosków ciągle stawia opór? Spryskaj je lakierem lub nałóż odrobinę serum, aby raz na zawsze wróciły na swoje miejsce. 

© DR © Jean Louis David
 
Dowiedz się wiecej
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ