Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak odzyskać utracony kolor
Jak odzyskać utracony kolor

Jak odzyskać utracony kolor

Wiele z nas najbardziej obawia się, że podczas wakacji nasze farbowane włosy zmienią kolor w wyniku długiego kontaktu ze słońcem, wodą morską lub chlorem z basenu. Jednak prawdziwa katastrofa będzie miała miejsce dopiero wtedy, gdy włosy staną się żółte lub zielone! Oto nasze rady, jak temu zapobiec i zapanować nad sytuacją.

Kolor zanika, gdyż dodatkowe sztuczne pigmenty zanikają w wyniku działania wody morskiej, słońca, chloru lub częstego mycia latem. „Kolor schodzi z włókien włosa odsłaniając to, co nazywamy tłem dekoloryzacji, które jest najczęściej zielone lub żółte.”
 
Ten fenomen dotyczy w szczególności włosów farbowanych na blond lub mówiąc dokładniej włosów, przy których farbowanie na blond wymagało odbarwienia. „Odbarwiony włos jest bardziej podatny na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Kolor będzie więc zanikał szybciej niż, na przykład, w przypadku farbowanych brunetek. Te ostatnie w mniejszym stopniu ryzykują, że ich kolor zniknie.” W przypadku blondynek, które stały się brunetkami, istnieje jednak 80% szans, że kolor lekko zejdzie i pojawią się rude, bądź kasztanowe odbarwienia.
 
Aby zapobiec tego rodzaju niespodziankom, używaj w szczególności szamponów i maseczek przeznaczonych do włosów farbowanych. „Pomagają one zamknąć pigmenty w głębi włosa i sprawić, by twój kolor utrzymał się dłużej.” Powinnaś również używać środków chroniących włosy przed słońcem. Pozwalają one nawilżyć włos, jak również chronią jego kolor przed oddziaływaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.
 
Wiedz, że im dłużej dany kolor pozostanie na słońcu, tym zejdzie większe ryzyko, że zaniknie. „Jeżeli wyjeżdżasz nad morze na 1 – 2 tygodnie i przestrzegasz naszych zasad, nie powinnaś napotykać tego typu problemów. W pozostałych przypadkach, twoje włosy mają niewielką szansę wyjść z tego cało. Nie pozostaje ci nic innego, jak udać się do swojego fryzjera po powrocie z wakacji, aby przywrócić twoim włosom utracone pigmenty.”
 
Nasza rada: Jeżeli twój kolor częściowo zanikł, nie musisz koniecznie przechodzić ponownego farbowania. Możesz wybrać farbowanie ton w ton, które nazywamy Gloss w salonach Jean Louis David. Pozwoli ono odświeżyć kolor bez strachu, że na włosach pojawią się odrosty. Ponadto, technika ta sprawi, że twoje włosy staną się bardzo lśniące.
 
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź