Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Naturalne koloryzacje
Naturalne koloryzacje
Naturalne koloryzacje
Pielęgnacja

Jak odzyskać naturalny kolor po farbowaniu?

Dział

Farbujesz włosy, odkąd pamiętasz, ale od jakiegoś czasu myślisz o powrocie do naturalnego koloru. Poznaj więc rady naszych ekspertów, jak pozbyć się koloryzacji zachowując przy tym zdrowe włosy.

Jak przejść do swojego naturalnego koloru po tymczasowej koloryzacji ?

„Jeżeli wybrałaś technikę tymczasową lub półtrwałą [Koloryzacja tymczasowa, ton w ton, stała; leksyka farbowania], to zaniknie ona z czasem. Po 5 do 8 tygodni nie powinnaś już mieć żadnych śladów koloru na włosach. Jeżeli jednak pomimo upływu czasu pozostaną ci jakieś refleksy umów się na wizytę do salonu fryzjerskiego. Fryzjer wykona oczyszczenie, dzięki któremu znikną ostatnie pigmenty. W ten sposób odzyskasz swój naturalny kolor w 100%."

„Koloryzacje tymczasowe zostały wypracowane po to, żeby zanikać wraz z myciem głowy."


Aurea Sanchez- Coletto

Jak pozbyć się koloryzacji stałej ?

„Jak sama nazwa wskazuje, koloryzacja stała [Jak dbać o koloryzację stałą?] jest ostateczna. Fryzjer wykonuje koloryzację, wstrzykując pigmenty w głąb włókna włosowego. Nie odzyskasz więc koloru naturalnego. Jedyna opcja to pozwolić na pojawienie się odrostów. Ewentualnie, możesz także obcinać włosy po kilka centymetrów, usuwając w ten sposób włosy pofarbowane."

„Oczywiście istnieją techniki ułatwiające okres oczekiwania na całkowite usunięcie włosów pofarbowanych. Jeżeli koloryzacja jest jasna (z blondu na brąz), fryzjer może pofarbować włosy odcieniem zbliżonym do koloru bazowego. Jeżeli włosy u nasady zaczną rosnąć, unikniesz efektu odrostów. Z tych samych powodów możesz się także zdecydować na Contrast [Contrast, balejaż Jean Louis David]. Jeżeli natomiast koloryzacja jest ciemna (z brązu na czerń) fryzjer wyczyści włosy przed nałożeniem koloryzacji tymczasowej, dzięki czemu nie będzie różnicy między kolorem włosów u nasady a tym na całej długości."

Dowiedz się wiecej
Porady
AUREA SANCHEZ-COLETTO
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

AUREA SANCHEZ-COLETTO
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ