Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak ochronić włosy przed ciepłem urządzeń fryzjerskich?
Jak ochronić włosy przed ciepłem urządzeń fryzjerskich?
Pielęgnacja

Jak ochronić włosy przed ciepłem urządzeń fryzjerskich?

Dział
Urządzenia fryzjerskie nie ułatwiają życia naszym włosom. Niezbędna jest więc ochrona i pielęgnacja włosów tak, by były lśniące i zdrowe. Oto nasze rady.
 
„Włos, który nie jest chroniony będzie całkowicie wyeksponowany na szkodliwe działanie zewnętrzne. Łuski włosowe będą się otwierać, co uniemożliwi odbijanie się światła. W rezultacie, włosy będą matowe. Dlatego też, w salonach Jean Louis David, polecamy zabieg suszenia przez prostowanie.” Prostując włókna włosowe, otrzymasz imponujący efekt włosów błyszczących jak lustro!
 
Inną konsekwencją dla włosa, który nie jest chroniony jest przesuszenie. Włos przesuszony może łatwo zostać poparzony, a nawet spalony. „Aby ochronić swoje włosy i pokryć je powłoką ochronną, stosuj spreje termoochronne, które spełniają rolę bariery dla niekorzystnego działania ciepła, gdyż ich ochronne cząsteczki osiadają na włóknach włosowych.”
 
Zanim użyjesz swojej suszarki, prostownicy lub lokówki, koniecznie maksymalnie osusz swoje włosy. „Użyj w tym celu suchego ręcznika, gdyż mokry ręcznik nie będzie w stanie skutecznie usunąć wilgoci z Twoich włosów. Wychodząc spod prysznica, zbierz włosy i je skręć tak, by pozbyć się nadmiaru wody. Następnie uczesz je grzebieniem o gęstych zębach, dzięki czemu osuszysz je jeszcze dokładniej.” Dopiero po wykonaniu tych czynności Twoje włosy będą gotowe do suszenia! Pomyśl też o wcześniejszym nałożeniu na nie spreju termoochronnego.
 
Rodzaj Twoich urządzeń fryzjerskich nie jest bez znaczenia. Istnieją bowiem urządzenia jonowe, które pozwalają okiełznać elektryzujące się włosy. Pozwalają one na nowo naładować włosy jonami, które zostały przez nie utracone w procesie suszenia suszarką lub prostowania prostownicą. „Powinnaś wybierać aparaty o płytkach turmalinowych lub ceramicznych, w szczególności jeżeli chodzi o prostownice. Te materiały są gładkie, nie będą się zbytnio przyklejać do włosów i przez to, mniej je niszczą.” Ułatwią też przesuwanie płytek prostownicy po włosach, unikając przy tym nadmiernego przeciążania włókien włosowych!
 
Powinnaś też docenić wagę kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów. Włos matowy to włos, któremu brakuje keratyny. Kosmetyki na bazie keratyny pozwolą Ci odpowiednio wypielęgnować włosy i ochronią je przed nadmiarem ciepła.
 
Nasza rada: Staraj się unikać codziennego stosowania prostownicy lub lokówki, a jeśli jest to niezbędne, to wydziel jedynie te pasma, które naprawdę potrzebują być skorygowane za ich pomocą. Z reguły chodzi tutaj o końcówki. Z uwagi na fakt, że końcówki mają tendencję do przesuszenia się, staraj się zbytnio ich nie nagrzewać.
 
Dowiedz się wiecej
Porady
LUIS FARIA
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ