Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak ochronić włosy przed ciepłem urządzeń fryzjerskich?
Jak ochronić włosy przed ciepłem urządzeń fryzjerskich?

Jak ochronić włosy przed ciepłem urządzeń fryzjerskich?

Urządzenia fryzjerskie nie ułatwiają życia naszym włosom. Niezbędna jest więc ochrona i pielęgnacja włosów tak, by były lśniące i zdrowe. Oto nasze rady.
 
„Włos, który nie jest chroniony będzie całkowicie wyeksponowany na szkodliwe działanie zewnętrzne. Łuski włosowe będą się otwierać, co uniemożliwi odbijanie się światła. W rezultacie, włosy będą matowe. Dlatego też, w salonach Jean Louis David, polecamy zabieg suszenia przez prostowanie.” Prostując włókna włosowe, otrzymasz imponujący efekt włosów błyszczących jak lustro!
 
Inną konsekwencją dla włosa, który nie jest chroniony jest przesuszenie. Włos przesuszony może łatwo zostać poparzony, a nawet spalony. „Aby ochronić swoje włosy i pokryć je powłoką ochronną, stosuj spreje termoochronne, które spełniają rolę bariery dla niekorzystnego działania ciepła, gdyż ich ochronne cząsteczki osiadają na włóknach włosowych.”
 
Zanim użyjesz swojej suszarki, prostownicy lub lokówki, koniecznie maksymalnie osusz swoje włosy. „Użyj w tym celu suchego ręcznika, gdyż mokry ręcznik nie będzie w stanie skutecznie usunąć wilgoci z Twoich włosów. Wychodząc spod prysznica, zbierz włosy i je skręć tak, by pozbyć się nadmiaru wody. Następnie uczesz je grzebieniem o gęstych zębach, dzięki czemu osuszysz je jeszcze dokładniej.” Dopiero po wykonaniu tych czynności Twoje włosy będą gotowe do suszenia! Pomyśl też o wcześniejszym nałożeniu na nie spreju termoochronnego.
 
Rodzaj Twoich urządzeń fryzjerskich nie jest bez znaczenia. Istnieją bowiem urządzenia jonowe, które pozwalają okiełznać elektryzujące się włosy. Pozwalają one na nowo naładować włosy jonami, które zostały przez nie utracone w procesie suszenia suszarką lub prostowania prostownicą. „Powinnaś wybierać aparaty o płytkach turmalinowych lub ceramicznych, w szczególności jeżeli chodzi o prostownice. Te materiały są gładkie, nie będą się zbytnio przyklejać do włosów i przez to, mniej je niszczą.” Ułatwią też przesuwanie płytek prostownicy po włosach, unikając przy tym nadmiernego przeciążania włókien włosowych!
 
Powinnaś też docenić wagę kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów. Włos matowy to włos, któremu brakuje keratyny. Kosmetyki na bazie keratyny pozwolą Ci odpowiednio wypielęgnować włosy i ochronią je przed nadmiarem ciepła.
 
Nasza rada: Staraj się unikać codziennego stosowania prostownicy lub lokówki, a jeśli jest to niezbędne, to wydziel jedynie te pasma, które naprawdę potrzebują być skorygowane za ich pomocą. Z reguły chodzi tutaj o końcówki. Z uwagi na fakt, że końcówki mają tendencję do przesuszenia się, staraj się zbytnio ich nie nagrzewać.
 
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

LUIS FARIA
Trener z Paryża
Sprawdź

Niezbędne w tym sezonie