Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak nosić kanotier
Jak nosić kanotier
Jak nosić kanotier
Trendy i styl

Jak nosić kanotier

Dział
Można powiedzieć, że kanotier tego lata to podstawa. Jego elegancja zyskała uznanie wszystkich, niezależnie od wieku, a jego rustykalny autentyzm ciągle fascynuje. 
 
Historia kanotiera. Ten kapelusz o płaskim rondzie i bokach, często przyozdobiony wstążką jest kapeluszem par excellence. Kobiety zaadoptowały go na początku lat 30., jednak wyłącznie do uprawiania sportu. Jazda na rowerze, jazda konna, polowania… kanotier był sportowym kapeluszem, który po prostu trzeba było nosić. Później dopiero zaczął się kojarzyć z gospodami i wiejskimi przechadzkami, szczególnie dzięki obrazowi Renoira „Śniadanie wioślarzy”. Stał się prawdziwie modowym dodatkiem, kiedy Coco Chanel uczyniła z niego swój znak fabryczny. Był to afront dla szerokich, przytłoczonych dodatkami kapeluszy, popularnych w tamtej epoce.
 
Materiał i style. Pierwotnie kanotier był w całości zrobiony z plecionej słomy. Jednak może być również robiony z innych, bardziej szykownych materiałów, takich jak koronki (jak w kolekcji Erdem), rafia czy też len. Chcąc przybrać styl casual lub romantyczny, wybierz model z klasycznej słomki. Wybierz krótkie sukienki z nadrukiem lub motywem kwiatowym i płaskie sandały. Chcąc wyglądać bardziej preppy, postaw na kanotiera z cienkiej koronki lub farbowanej rafii. W tym przypadku, powinnaś wybrać buty na wysokim obcasie, szlachetne materiały i dobrze dopasowane ubrania.
 
Jak go nosić? Kanotier powinien być zarezerwowany przede wszystkim na ładne dni. Nosząc go powinnaś go lekko pochylić w bok lub do przodu, w zależności od Twoich preferencji. Nada to jemu od razu bardziej nowoczesny wygląd. Jeżeli chodzi o fryzurę, kanotier wygląda równie dobrze na włosach krótkich, jak i związanych. Może tu chodzić zarówno o niski kok, o rygorystyczny, ale i szykowny kok tancerki lub jego bardziej casualową wersję utrzymaną w lekkim nieładzie, jak również o śliczny warkocz opuszczony na jedno z Twoich ramion, jeżeli tylko pozwala na to długość Twoich włosów.
 

 
Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ