Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

loki
loki
loki
Fryzura

Jak kręcić włosy za pomocą prostownicy?

Dział

Każda kobieta chciałaby od czasu do czasu pokazać się światu w pięknych, sprężystych lokach, nawet jeśli na co dzień preferuje wyprostowane włosy. Niestety, często jest to niemożliwe; głównym powodem jest brak lokówki lub chociażby wałków, na które można byłoby nawinąćkosmyki. Co zrobić w takiej sytuacji? Pierwszym możliwym rozwiązaniem jest udanie się do salonu fryzjerskiego, co jest niewątpliwie najlepszym wyborem, jeśli czeka nas ważna uroczystość. Można również użyć... prostownicy.
Okazuje się, że uzyskanie wymarzonych loków jest możliwe również przy użyciu prostownicy. Mimo że na co dzień służy ona do prostowania włosów, a nie ich kręcenia, to dzięki jej specyficznym właściwościom świetnie zastąpi lokówkę lub klasyczne wałki.
Prostownica : właściwości


Co sprawia, że prostownica to jedno z ulubionych urządzeń kobiety, które w dodatku – dzięki odrobinie pomysłowości – może okazać się wielofunkcyjne?

Po pierwsze, zależy to od modelu prostownicy. Fryzjerzy zgodnie przyznają, że jeszcze do niedawna urządzenia o płytkach ceramicznych były zdecydowanie najlepsze. Dlaczego? Spośród wszystkich dostępnych rodzajów płytki ceramiczne nagrzewają się najbardziej równomiernie, co znacznie obniża ryzyko przypalenia włosów.
Obecnie dostępne są także prostownice o płytkach tytanicznych, a nawet diamentowych czy turmalinowych, które różnią się pomiędzy sobą przeznaczeniem, jeśli chodzi o typ i gęstość włosów. Na przykład dla kobiet o grubych, gęstych włosach najlepszym rozwiązaniem będzie użycie prostownicy z płytkami tytanicznymi, natomiast w przypadku włosów szorstkich i kręconych trafnym wyborem okaże się zakup urządzenia z płytkami diamentowymi.
Jeszcze do niedawna na rynku dostępne były prostownice z płytkami aluminiowymi i metalowymi, jednak zostały ostatecznie wycofane zarówno ze sprzedaży jak i produkcji; materiał, z którego zostały wykonane płytki przypalał i niszczył włosy.


Czy kręcenie włosów w ten sposób jest możliwe?


Ostatnio większość kobiet marzyła o lśniących, prostych włosach. Dziś znacznie częściej pożądają pięknych, sprężystych loków, które w efektowny sposób podkreśliłyby ich rysy twarzy. Równie często kobiety wybierają delikatne, romantyczne fale, które są zresztą jednym z wiodących trendów modowych w tym roku.
Jeśli do dyspozycji mamy tylko prostownicę, a zakup lokówki został po raz kolejny odłożony, do zakręcenia włosów można użyć prostownicy. Ważne, by oprócz odpowiednich płytek była wyposażona również w regulator temperatury. Niektóre prostownice są tak zaprojektowane, by wręcz ułatwić ewentualne kręcenie włosów – można je rozpoznać dzięki opływowym, zaokrąglonym krawędziom i rowkom znajdującym się po zewnętrznej części; dzięki nim włosy same układają się podczas skręcania.


Włosy kręcone prostownicą: krok po kroku


Pierwszą czynnością, jaką należy wykonać przed kręceniem włosów, jest ich umycie. Warto wetrzeć w nie specjalną piankę, która pozwoli na utrwalenie fryzury. Kosmyki należy następnie wysuszyć, choć w przypadku pań o nieco słabszych włosach, zaleca się pozostawienie włosów do samoistnego wyschnięcia – gorące powietrze niszczy strukturę włosa.


Następnym krokiem jest zabezpieczenie kosmyków specjalnym preparatem; dzięki temu prostownica nie zniszczy włosów. Tworzenie loków powinno rozpoczynać się od dolnych partii włosów – ułatwi to znacznie pracę, a kręcenie kolejnych loków nie uszkodzi już powstałych.
Szerokość pasm zależy przede wszystkim od pożądanego efektu, jednak najbezpieczniej odmierzyć pasma o szerokości od 2 do 3 cm. Warto przy tym pamiętać, że im drobniejsze pasma, tym mocniej skręcone loki; szerokie pasma to gwarancja delikatnych, subtelnych fal.


Kiedy są już wydzielone, prostownicę należy przyłożyć jak najbliżej głowy (w taki sposób, jak przy prostowaniu) a następnie obrócić urządzenie o 180 stopni i powoli przeciągnąć pasmo do samego końca. W przypadku, gdy loki mają być nieco delikatniejsze, zaleca się zmniejszenie kąta trzymanej prostownicy.


Podczas kręcenia największą uwagę należy zwrócić na pasma u szczytu głowy – będą one najbardziej widoczne, dlatego zaleca się ich staranne wykonanie.


Jeśli wolimy zamiast sprężystych loków wolimy uzyskać znacznie łagodniejsze fale, po zakończeniu kręcenia należy nałożyć na dłonie trochę pasty do modelowania lub brylantyny, a następnie każdy lok ręcznie zakręcić na palcu i delikatnie przeciągnąć.


Loki uzyskane przy pomocy prostownicy nie są jednak zbyt trwałe, więc warto użyć lakierów, które pomogą w utrzymaniu fryzury we właściwym stanie.


Kręcenie włosów prostownicą: garść wskazówek


Kręcenie włosów za pomocą prostownicy jest jak najbardziej możliwe; brak lokówki lub wałków nie przekreśla szans na wymarzone loki. Wystarczy posiadać prostownicę i preparat zabezpieczający włosy; niektóre prostownice są nawet przystosowane do kręcenia loków dzięki opływowym krawędziom i rowkom, znajdującym się po ich zewnętrznej części.


Metoda kręcenia włosów za pomocą prostownicy jest stosunkowo prosta. Przed przystąpieniem do prac nad fryzurą warto umyć włosy i pokryć je specjalną pianką stylizacyjną, a następnie preparatem zabezpieczającym. Po odmierzeniu pasma (zupełnie tak, jak w przypadku prostowania) i umieszczeniu go między płytkami prostownicy, należy przekręcić ją pod wybranym kątem i ostrożnie przeciągnąć urządzeniem do końca pasma.

Szerokość pasm i kąt nachylenia wpływa na to, czy loki są małe, gęste i sprężyste, czy może raczej bliżej im do romantycznych fali.


Niektóre panie mają tak zniszczone włosy, że nie powinny używać prostownicy; w takim wypadku warto zastosować terapię wzmacniającą, np. Keratin lub Oil Therapy oferowane przez salon Jean Louis David. Dzięki temu struktura włosa zostanie odbudowana, a zabiegi przy użyciu prostownicy nie będą już stanowić takiego zagrożenia.

Dowiedz się wiecej

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ