Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dogłębnie nawilżyć włosy?
Jak dogłębnie nawilżyć włosy?
Eksperci

Jak dogłębnie nawilżyć włosy?

Dział
Większość kobiet skarży się na suche włosy. Włosy są jednak bardzo rzadko suche na całej ich długości, od cebulki, aż po końcówki. Zdarza się, że włosy od połowy długości są suche i wrażliwe, jednak rzadko problem ten dotyczy także włosów u nasady. Jak zatem dogłębnie nawilżyć i zregenerować te partie włosów, które są przesuszone? Zapoznaj się z poradami naszego eksperta.
 
Suchym włosom brakuje blasku i częściej się łamią. Osłabione włosy łatwiej się rozdwajają. „Wynika to z nadwrażliwości włókien włosowych, otwartych łusek włosowych oraz osłabionej struktury włosa. Powody takiego stanu rzeczy mogą być bardzo różne. Na przykład, niewłaściwa dieta, zanieczyszczenia lub zmęczenie mogą mieć destrukcyjny wpływ na twoje włosy. Może to też wynikać z powtarzanego farbowania i niewłaściwej pielęgnacji włosów po koloryzacji, zbyt częstego farbowania odrostów lub zbyt intensywnego stosowania urządzeń fryzjerskich, takich jak suszarka, czy prostownica.” Warto zatem zwrócić uwagę na zmiany zachodzące w naszych włosach, aby odpowiednio o nie zadbać stosując kosmetyki dostosowane do ich potrzeb.
 
Keratyna może uratować twoje włosy i przesuszone końcówki. Lepsze rezultaty uzyskuje się stosując odżywki na bazie keratyny. Efekt działania szamponów wzbogaconych o ten składnik jest dość relatywny. "Kosmetyki na bazie keratyny dogłębnie odżywiają i nawilżają włosy. Produkty, które powinnaś stosować będą zależały od stopnia przesuszenia włosów: istnieją serie kosmetyków, zawierające po kilka produktów pielęgnacyjnych przeznaczonych do włosów przesuszonych na długości i na końcówkach. Jeżeli problem przesuszenia dotyczy wyłącznie końcówek, staraj się nakładać produkty właśnie na te partie włosów. Z kolei, jeżeli twoje włosy są suche głównie w połowie ich długości, staraj się nałożyć produkt na tym obszarze. Skoro twoje końcówki nie są przesuszone, nie ma potrzeby nakładania na nie odżywek nawilżających, gdyż spowoduje to jedynie przetłuszczanie się włosów u nasady.”
 
Nasza rada: Im częściej powtarzasz zabiegi na bazie kreatyny, tym szybciej zauważysz ich rezultaty. Zalecamy regularne stosowanie odpowiednio dobranych gam produktów. Tylko konsekwentna pielęgnacja dogłębnie zregeneruje twoje włosy. W 90% przypadków efekty widoczne są już po pierwszym stosowaniu.
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
LAURA SUPERBI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

LAURA SUPERBI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ