Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrze wybrać swoją okragłą szczotkę
Jak dobrze wybrać swoją okragłą szczotkę

Jak dobrze wybrać swoją okragłą szczotkę

Podstawowa funkcja okrągłej szczotki? Piękny, miękki brushing. W obliczu dużego wyboru, nie zawsze wiesz, którą szczotkę powinnaś wybrać. Odkryj już teraz rady profesjonalistów, zanim pójdziesz kupić swoją kolejną szczotkę.
 
Okrągła szczotka pozwala wyprostować włosy, zachowując ich elastyczność i zaokrąglając końcówki. Powinnaś jednak wiedzieć, że równie dobrze możesz je całkowicie wyprostować, wszystko zależy od zręczności i techniki.
 
Kilka kryteriów musi być wzięte pod uwagę przy zakupie szczotki. Przede wszystkim, wybór rozmiaru: "Średnicę okrągłej szczotki wybiera się w zależności od długości włosów. Dla włosów krótkich lepiej wybrać szczotkę o małej średnicy, włosy półdługie w poszukiwaniu sprężystego brushingu potrzebują średniej średnicy, natomiast włosy długie potrzebują grubej szczotki, aby wyprostować je całkowicie. Wiedz, że okrągłe szczotki mogą być także używane do nadania objętości u nasady włosa lub do kręcenia włosów.
 
Musisz następnie zwrócić uwagę na powłokę, włosie i końcówki: "Obecnie wybiera się raczej powłoki ceramiczne, ponieważ pozwalają na równomierne rozprowadzanie ciepła wokół szczotki, a więc i na włosach. Te szczotki są mniej agresywne dla włosów, niż na przykład metalowe.'' Drewniana powłoka oraz włosie dzika może być dobrym rozwiązaniem dla włosów bardzo kręconych, ponieważ włosie idealnie napina włosy, więc można je lepiej wyprostować. Jeśli chodzi o szpilki, z których składa się szczotka nie ma tu jakiś konkretnych zaleceń przy ich wyborze, a jedynie pewne doprecyzowanie: "Wybierz szczotkę z bardzo blisko rozstawionymi szpilkami, aby dobrze trzymały się włosów, a z szeroko rozstawionymi, jeśli chcesz je prostować lub stylizować u nasady''.
 
Aby zoptymalizować użycie okrągłej szczotki, a więc twojego brushingu, rozpocznij od wstępnego wysuszenia włosów w 75%: "Jeśli włosy są zbyt mokre, poświęcisz im więcej czasu i fryzura nie utrzyma się na długo...'' Ponadto, nigdy nie dotykaj suszarką włosów, żeby uniknąć ich przegrzania i zawsze śledź suszarką ruchy szczotki na twoich włosach.
 
Nasza rada: Wybierz lokówko-suszarkę, która ułatwi stylizację. Ponieważ zamiast używać szczotki i suszarki, masz tylko jeden przyrząd w ręku. To nie powinno jednak powstrzymywać cię przed wstępnym podsuszeniem włosów, gdyż lokówko-suszarka ma mniej mocy niż suszarka.
 

 
Facebook
Pinterest
Twitter

Sprawdź również ….

Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy
Fryzura
Festiwal muzyczny: pomysły na fryzurę w stylu bohemy

Wraz z  nadejściem wiosny zaczyna się sezon festiwali muzycznych. Celebryci często korzystają z tej okazji, by zmienić diametralnie swój wygląd i, przede wszystkim, fryzurę! Na Caochella,...

Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?
Fryzura
Jak dodać objętości u nasady włosom z efektem wavy?

Niektóre kobiety skarżą się na brak objętości włosów, szczególnie wtedy, gdy noszą efekt wavy. Na szczęście, istnieją na to rozwiązania. Odkryj propozycje ekspertów.   Pierwszym rozwiązaniem...

Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty
Fryzura
Zaplecione na wsuwkach włosy, opinia profesjonalisty

Ta oryginalna fryzura idealnie pasuje kobietom, lubiącym ekstrawagancki styl! Jedynym warunkiem są długie i grube włosy. Cienkie włosy nie będą się tak dobrze trzymać i rezultat nie będzie...

Przejdź z brązu na blond
Farbowanie
Przejdź z brązu na blond

Z reguły przejście z brązu na blond jest skomplikowanym zabiegiem fryzjerskim, jeżeli nie jest dobrze przygotowane. Jest to koloryzacja, która szczególnie osłabia włosy. Chcąc uzyskać pożądany...

Więcej aktualności

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź