Salon

Znajdź salon

Znajdź najbliższy salon

Geolokalizacja

Pokaż salony Jean Louis David w pobliżu

Lub

Jak dobrze wybrać suszarkę do włosów?
Jak dobrze wybrać suszarkę do włosów?
Eksperci

Jak dobrze wybrać suszarkę do włosów?

Dział
Twoja suszarka do włosów będzie ci towarzyszyć codziennie przez wiele lat, dlatego tak ważne jest, by ją dobrze wybrać. Jest kilka stałych elementów, które powinnaś wziąć pod uwagę takich jak waga, moc, akcesoria czy nawiew. O szczegółach opowie nasz ekspert.
 
Im cięższa jest twoja suszarka, tym bardziej będzie ona nieporęczna.  „Pozycja w jakiej trzymasz suszarkę jest z natury niewygodna. Jeżeli będzie zbyt ciężka, szybko zmęczysz się pracą nad włosami przez co będziesz mieć mniej cierpliwości do modelowania.”
 
Jeżeli chodzi o siłę nawiewu, twoja suszarka powinna być wyposażona w kilka prędkości. Dostosowuje się go do rodzaju modelowania. „Jeżeli modelujesz włosy okrągłą szczotką, potrzebujesz profesjonalnej suszarki o mocnym nawiewie. Natomiast, aby naturalnie wysuszyć włosy, wystarczy zwykła suszarka.” Unikaj stosowania maksymalnej siły nawiewu jeżeli masz kręcone włosy, możesz je nadmiernie spuszyć w ten sposób.”
 
Trzeba również zwrócić uwagę na temperaturę suszenia. Podobnie jak z nawiewem, suszarki mają kilka opcji do wyboru. Ciepłe powietrze jest stosowane do suszenia i stylizacji włosów.  Zimnym powietrzem utrwalisz skręt włosów i wygładzisz je. „Znajdziesz go zwykle w postaci przycisku na suszarce. Kiedy masz już suche włosy, użyj go na tych kosmykach, na których nie będziesz już pracować. Łatwiej zachowają w ten sposób formę, którą im nadałaś.” Jest to również sposób, aby zapobiec elektryzowaniu się włosów.
 
Jeżeli masz problem z elektryzowaniem się włosów, powinnaś wybrać suszarkę działającą w technologii jonowej. „Kiedy suszysz włosy suszarką, tracą one jony. Suszarki jonowe mają na celu przywróceniu równowagi, co sprawi, że włosy nie będą tak podatne na elektryzowanie się.”
 
Teraz kilka wskazówek dotyczących akcesoriów. Nakładki na suszarkę bardzo ułatwiają modelowanie „Wybierz wąską nakładkę, aby skoncentrować strumień ciepła. Jest to doskonałe rozwiązanie dla włosów krótkich, półdługich i cienkich, pozwala również na pracę nad poszczególnymi pasmami. Szeroka nasadka lepiej sprawdzi się przy  włosach długich i grubych.” Innym ciekawym dodatkiem jest, niezbędny do włosów kręconych, dyfuzor. „Użyj wcześniej pianki do modelowani, która utrwali modelowanie i zapewni naturalny efekt. ”
 
Nasza rada: Zanim sięgniesz po suszarkę, upewnij się, że włosy są dobrze osuszone ręcznikiem. Nie powinnaś jednak pocierać ich zbyt energicznie, bo wilgotne włosy są podatne na mechaniczne uszkodzenia.
 
© DR © Jean Louis David
Dowiedz się wiecej
Porady
VANESSA GIANI
Sprawdź nasze wskazówki

Expert
Jean Louis David

VANESSA GIANI
Trenerka z Paryża
Sprawdź
Rechercher uniquement les Bars à style

Znajdź wszystkie salony, aby uzyskać SPEED BRUSH, PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚCI lub PRĘDKOŚĆ